a to niespodzianka !!??

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

a to niespodzianka !!??

Postprzez barton@jawnet » 10 wrz 2013, o 21:59

Reklama reklamą. Ktoś na tym zarobił, ktoś zakupił sprzęt za pieniądze podatnika. Ktoś widział podobny przypadek telewizji Prezydenckiej w innych miastach ?.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

a to niespodzianka !!??

Postprzez hawkmoon@portal » 2 paź 2013, o 17:34

A nie mówiłem, żeby spokojnie poczekać do prezentacji wyników całej Diagnozy Społecznej 2013? Już jest, 499 stron i tabel do przebrnięcia.

Zacznijmy od ogólnego wskaźnika jakości życia w większych miastach. Awansowaliśmy z czwartego miejsca w kraju na trzecie. Punkcik wyżej a cieszy, że jakość życia jednak się w mieście poprawia. Przed nami Toruń na pierwszym i Warszawa na drugim. Za nami Poznań, Kraków, Szczecin... Z sąsiadów na liście - Katowice na 12, awans o jedno miejsce, Sosnowiec na 20. (spadek z 16.)

Mamy najniższy poziom patologii wśród większych miast w kraju i najniższy wśród polskich miast poziom stresu obywateli.

W kwestii dobrostanu społecznego jesteśmy na miejscu piątym w kraju. (Gdynia, Wrocław, Zabrze, Kielce przed nami, Kraków, Radom, Gdańsk za nami)

Dobrobyt materialny na 11. Kapitał społeczny - 12. Dobrostan fizyczny - 10, dobrostan psychiczny - 4. W kwestii poziomu cywilizacyjnego mamy nad czym pracować - 25 miejsce w kraju.

No i okazało się, że nie jesteśmy szczególnie kościółkowi - wskaźnik poziomu religijności mamy ujemny. Cokolwiek to oznacza.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

a to niespodzianka !!??

Postprzez mikul@portal » 2 paź 2013, o 22:45

Jednym słowem rewelacja.Agencja TASS czuwa.:D

"Mamy kłamstwa,duże kłamstwa i statystyki".


N.Bonaparte.
Avatar użytkownika
mikul@portal
 
Posty: 616
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

a to niespodzianka !!??

Postprzez hawkmoon@portal » 3 paź 2013, o 06:09

Liczyłem, że ktoś właśnie tak napisze, żeby wbić szpilę, ale, że Ty Mikul? :D

Z TASSem mieliśmy do czynienia gdy z prezentacji wycinka (poziomu grupy bardzo zadowolonych, bez wiedzy na temat tego jak rozkładały się opinie pozostałych 96,5 proc. populacji czyli zadowolonych, przeciętnych, niezadowolonych, bardzo niezadowolonych), ktoś próbował wyciągać daleko idące wnioski. To jest właśnie ten wymiar statystyki (manipulacyjny), o którym pisał mały cesarz. To jest ta trzecia tischnerowska prawda.

Teraz już znane jest całe badanie robione przez zespół prof. Czapińskiego. Od wczoraj mocno dyskutowane w mediach. Ale przedstawia ono obraz. Pełny obraz. Więc można o niem dyskutować, a nie negować poziomu prawdziwości tego zdjęcia.

Ono w przypadku Jaworzna potwierdziło fajną prawdę o obywatelach naszego miasta - w porównaniu do otoczenia jesteśmy wyluzowani, szczęśliwi, czujemy się bezpiecznie, jesteśmy zaangażowani w nasze miasto (osiągnęliśmy rekord frekwencji w Budżecie Obywatelskim - zupełnie nie przejęliśmy się polityczną histerią wokół tego projektu - zrobiliśmy, jako mieszkańcy swoje).

Piszę to nie dla grupki smutasów, którzy strzępią często tu pióra, bo coś ich gryzie. Ale dla tych niezestresowanych, którzy wpadają sobie poczytać o mieście, bo ich to po prostu interesuje.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

a to niespodzianka !!??

Postprzez pavel@portal » 3 paź 2013, o 09:04

Jeśli takie są PRAWDZIWE wyniki badań diagnozy społecznej to pozostaje się tylko cieszyć a zarazem być dumnym że żyjemy w takim mieście. Ale warto nie popadać w samozachwyt tylko dalej robić wszystko aby iść do przodu.

Każdy z nas z osobna ma wpływ na to jak będzie się żyć w Jaworznie.

Avatar użytkownika
pavel@portal
 
Posty: 592
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

a to niespodzianka !!??

Postprzez barton@jawnet » 3 paź 2013, o 09:26

Dziękujemy Wam, panowie Silbert i Tosza !!!.:oops:

Gdyby nie Wy, dawno szukałbym żarcia na śmietniku, mieszkał pod mostem, pił denaturat, wyjeżdżał na wakacje na kradzież szyn i trakcji oraz napadał bym, na kioski i stare babcie. Dzięki Wam Panowie, moje dzieci nie skończyły edukacji na gimnazjum, nie jeżdżą furmankami po glinianej drodze i nie muszą wysyłać gołębi aby się skontaktować z dalszą rodziną.

Jeszcze raz Wam dziękuję za wzięcie na barki tak wielkiego ciężaru jakim jest ten wielki postęp cywilizacyjny który dzięki wam dokonuje się w Jaworznie. Jakże nie być szczęśliwym obywatelem miasta Jaworzna, jakże nie być szczęśliwym obywatelem Państwa Polskiego, jak ma się u władzy takich wartościowych i mądrych ludzi. Moja rodzina będzie się za wami modlić, a w przyszłorocznych wyborach, nie zapomnimy o Panu Silbercie i jego kolegach.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

a to niespodzianka !!??

Postprzez hawkmoon@portal » 3 paź 2013, o 11:12

Barton. Ha ha ha

Sarkastyczne, tylko że pierś po ordery powinni wypinać nie rządzący, ale Obywatele Jaworzna, którzy sobie świetnie w naszym mieście radzą z życiem. Będąc zwyczajnie z niego zadowoleni.

Niekoniecznie spędzając jego większość na forum jaw.pl :D

PS: Diagnoza Społeczna 2013 do ściągnięcia: http://ce.vizja.pl/en/download-pdf/volume/7/issue/4/id/295

I ciekawy tekst z GW: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,14713473,Gdzie_wladza_najbardziej_wkurza_mieszkancow__Wynik.html#LokKatTxt

O tym jak bardzo waaaaadza obywateli wkurza.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

a to niespodzianka !!??

Postprzez barton@jawnet » 3 paź 2013, o 12:43

Tak, przejrzałem całą diagnozę. Choć się przyznam, że nie dość uważnie. Są tam też wykresy, które nie przypisują naszemu miastu takiego hurraaa optymizmu. Trzeba jednak przyznać, że Obywatele Polscy zawsze dawali sobie rady w trudnych sytuacjach. Czy to za czasów okupacji faszystowskiej, za komuny czy w czasach solidarnościowego dobrobytu. Troszkę smuci mnie mnie fakt, że tak małą liczbę gospodarstw przepytano. Nie do końca jestem przekonany że reprezentują cały obszar kraju. Pytania też z ciekawości przeczytałem. Najciekawsze to te, w których pytają o rodzaj łącza internetowego. Cóż, ktoś kto chciał aby diagnoza poparła swoim wynikiem władzę, wiedział jak pytania ułożyć. Przez te trzynaście lat, chyba nie ma gospodarstwa w Polsce w którym by się pogorszyło. Już samo wejście do UE i możliwość wyjazdu na dowód osobisty i możliwość legalnej pracy musiało podnieść zadowolenie naszych obywateli. Wkrótce możemy oczekiwać, że poobijany od ciosów prawicy Tusk podniesie się z desek i choć mocno opuchnięty, wykorzysta właściwie wyniki tej diagnozy do propagandowych celów. Stąd i mój sarkazm, Tomaszu, jak napisałeś. Odczułem szóstym zmysłem, że oto właśnie wypinasz pierś po medal, więc jako pierwszy Ci go wirtualnie przypinam i wirtualnie ściskam dłoń w podzięce.

Ale aby nie było aż tak sielankowo i uroczyście, będą także (a jakże!) linki do poczytania na temat.:ugeek:

1.http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/439476,jakosc-swiadczen-medycznych-w-polsce-gorsza-niz-w-tadzykistanie.html

2.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spadlo-zadowolenie-polakow-z-sytuacji-finansowej/cjtev

3.http://www.tvn24.pl/diagnoza-spoleczna-2013-polak-chce-rozwodu-z-panstwem-jest-zadowolony-ale-samotny,359458,s.html
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

a to niespodzianka !!??

Postprzez hawkmoon@portal » 3 paź 2013, o 13:01

Wrodzona skromność nie pozwala mi przyjęć medalu, ale dzięki Barton. W naszym kraju jest jeszcze dużo do zrobienia, choć mimo tego to jest jedno z lepszych miejsc do życia na tej planecie. Porównywać się jednak trzeba do lepszych...
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

a to niespodzianka !!??

Postprzez ortiz@portal » 3 paź 2013, o 18:39

No i d:evil:a panowie Matysiki, w Jaworznie wcale źle się nie żyje jak próbujecie dookoła wmawiać. Wręcz wyniki mamy bardzo dobre.
ortiz@portal
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron