Koszenie trawy w Jaworznie.

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Koszenie trawy w Jaworznie.

Postprzez pawel123@portal » 13 sie 2013, o 13:23

Czy jest w Jaworznie regulacja prawna dotycząca koszenia trawy?.
Wiem, że w Osiedlach Miasto zajmuje się zielenią należąca do gminy ( przycina żywopłot, kosi trawę ale tylko dwa razy w sezonie? To zdecydowanie za mało! Po chwili robi się busz i wygląda to koszmarnie!
Każda wspólnota z kolei dba tylko o zieleń na terenach, gdzie znajdują się ich bloki.
Tydzień temu robili akcje koszenia, poproszono ich aby skosili busz 2-3 metry od terenu wspólnoty. Pracownik odpowiedział: to jest Miasta niech oni koszą! (2-3 metry dalej) Paranoja! Czy nie można porozumieć się ze wspólnotami lub przekazać im te tereny aby o nie dbali? Przy bloku ładnie skoszone, 3 metry dalej busz!
Po co wysyłać dwóch pracowników w to samo miejsce (jednego ze wspólnoty , drugiego z Miasta). Trzeba go przywieź i zapłacić mu, a tak zrobi jeden (kwestia pewnych regulacji) i trawa byłaby na jednym poziomie.
pawel123@portal
 
Posty: 270
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Koszenie trawy w Jaworznie.

Postprzez andziek@portal » 14 sie 2013, o 09:21

u mnie na Leopoldzie jest to samo :| przed oknami na teranie nalezacym do miasta mamy istna dzungle
andziek@portal
 
Posty: 71
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Koszenie trawy w Jaworznie.

Postprzez pavel@portal » 14 sie 2013, o 09:35

Trzeba przyznać szczerze - jakość naszych trawników i zieleni jest na niskim poziomie w porównaniu do niektórych miast. Nie wiem,czym to spowodowane, oszczędnościami? niedbalstwem? może jak zakończa się wszelkie roboty budowlane w naszym mieście to pozostaje mieć nadzieje ze staniemy się miastem o wyjątkowo zadbanej zieleni :D swoją drogą w innych miastach trawniki koszą normalnie kosiarkami spalinowymi i taka trawa zdecydowanie ładniej się prezentuje! niż tymi podkosiarkami byle tylko skosic byle jak :P
Avatar użytkownika
pavel@portal
 
Posty: 592
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Koszenie trawy w Jaworznie.

Postprzez mxd@portal » 14 sie 2013, o 22:42

U nas na podwalu koszą....w weekendy od 6 rano. To dopiero pomysł fantastyczny. Człowiek by chętnie odespał - niestety...
mxd@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Koszenie trawy w Jaworznie.

Postprzez mak55@portal » 6 wrz 2013, o 17:59

ja takze słyszałem o tym obowiązku. Jednakże łatwo zauważyć, że nie wszyscy go przestrzegają...widać np po moich sąsiadach..
Avatar użytkownika
mak55@portal
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości