Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez bart89@jawnet » 17 lip 2013, o 12:30

Przechodząc dzisiaj chodnikiem wzdłuż ulicy Piekarskiej ukazał się moim oczom niezły widok. Właściwie nie wiem czy do końca można narzekać, zamiast drogiej Kenii, mamy wysokie trawy sawanny w Jaworznie! Za darmo! Być może jest to też element przygotowań do kręcenia "Buszującego w zbożu", a że zboża zabrakło będzie "Buszujący w trawie". Tak mówiąc już całkiem poważnie, czy my jako miasto jesteśmy w stanie utrzymywać to wszystko co sobie budujemy z pomocą przyjaciół w Brukseli? Istnieje prawdopodobieństwo, że grunty pomiędzy ul. Piekarską, a obwodnicą nie są własnością samorządu, ale na pewno obszar między schodami, a zjazdem do przejścia podziemnego prowadzącego do Szkoły Podstawowej nr 7 do miasta należy. Chyba każdy stwierdzi, że wygląda to ohydnie. A pamiętam jak taką ładną trawkę zwiniętą przywożono, gdy obiekt był budowany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A pod Urzędem wykoszone, dziwne. No może w MZNK zepsuły się kosiarki, bądź Panu Wieczorkowi, który działa w imieniu MZNK. Czy redakcja mogłaby w imieniu mieszkańców zapytać Dyrekcję?
Avatar użytkownika
bart89@jawnet
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez jawman@portal » 17 lip 2013, o 12:37

Dziur w drodze jeszcze po zimie nie zdążyli załatać a Ty masz pretensje o trawy.
Idąc tokiem rozumowania MZNK to skoro za dziury zabrali się dopiero w lecie (z kilkumiesięcznym poślizgiem) to trawy pewnie zaczną kosić w zimie jak uporają się z dziurami. :D
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez nabuchodonozor@portal » 17 lip 2013, o 13:48

z przyjemnością zauważyłam wykoszone trawska ogromne przy drogach, które zasłaniały widoczność na skrzyżowaniach.. więc kosiarki na pewno działają:)
nabuchodonozor@portal
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez zajceffost@portal » 17 lip 2013, o 14:52

jawman@poczta.jaw.pl napisał(a):Dziur w drodze jeszcze po zimie nie zdążyli załatać a Ty masz pretensje o trawy.
Idąc tokiem rozumowania MZNK to skoro za dziury zabrali się dopiero w lecie (z kilkumiesięcznym poślizgiem) to trawy pewnie zaczną kosić w zimie jak uporają się z dziurami. :D


Cicho :D , dzisiaj na Osiedlu stałym wycieli 3 kolejne fragmenty jezdni z dziurami do łatania więc coś robią a kiedy to zaleją to już inna bajka . Z tego co ostatnim czasy zaobserwowałem to jest trend na pachołki powstawiane w dziurach aby to Miasto nie musiało płacić szkody kierowcom :ugeek:
zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez nemo@portal » 17 lip 2013, o 17:20

uf! myśłałem,że tylko ja widze te wysokie trawska w zasadzie na każdym osiedlu - zwałasza w otoczniu blokowisk (np. Podłęże obok Manhatanu i ZLO);nie chciałem komentowac by nie wyjść na malkontenta;już zaczołem podejrzewać, czy to aby nie wynik "nielubienia" spółdzielców przez ... . No ale jak piszecie, że koszenie idzie wolno, ale idzie - to przy takim tempie zdążą moze przed zimą (2 razy w roku nie dadzą rady - jak to przed laty bywało) - a swoją drogą miasto znów zaoszczędzi.Ot taka gospodarność.
nemo@portal
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez krysia-c@portal » 17 lip 2013, o 17:56

Tosza powiedział ,że nie ma pieniędzy w mieście i trawy będą koszone tylko dwa razy. Ja proponuje konkurs na największy busz w mieście, a nagrodą będzie jego wykoszenie.:)
krysia-c@portal
 
Posty: 558
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez wodnik78@jawnet » 17 lip 2013, o 18:28

krysia-c@poczta.jaw.pl napisał(a):Tosza powiedział ,że nie ma pieniędzy w mieście i trawy będą koszone tylko dwa razy. Ja proponuje konkurs na największy busz w mieście, a nagrodą będzie jego wykoszenie.:)



Jak nie ma pieniędzy to zawsze jeszcze można kosić tradycyjnym sposobem, czyli kosą. Zawsze też mogą sobie dorobić osoby które mają np. zaległości czynszowe, i juz mamy problem rozwiązany. Jak jeszcze maja jakiś problem to niech wrzuca na forum i pomożemy ;)
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez barton@jawnet » 17 lip 2013, o 19:19

A mnie wkurza, jak od rana w te gorące dni muszę zamykać okna, aby nie słuchać jak facet golarką goli tą trawę niemiłosiernie do samego piachu. Nie dadzą się wyspać, nie dadzą posluchać ptaszków, bo mają 20 groszy od metra kwadratowego . :ugeek:
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez leman@jawnet » 17 lip 2013, o 20:31

domniemam, że tobie barton to trawę goli , SM Górnik a nie mzkn, tzn zaś walnołeś off topa :P
a poważnie, na żadnym blokowisku (gigant, podwale, podłęże, ..) nie zauważyłem "brązowych" pojemników, tych z ulotki na odpady biodegradowalne.
Szczera i poważna prośba do Ciebie barton i do innych też! :) spróbujcie dowiedzieć się gdzie ląduje Wasza wykoszona trawa. Nie ta "miejska", tylko ta ze spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Czy w MZNK popsuły się kosiarki?!

Postprzez barton@jawnet » 17 lip 2013, o 21:31

Co za różnica kto mi spokój cały dzień zakłóca :|. Ale muszę powiedzieć, że na Wilczej takich zarośli to jeszcze nie widziałem, a to pewnie nie "Górnika". Tną koszty, pewnie dostali jakąś podwyżkę. Co do pojemnika, zapraszam na Piłsudskiego. Prosisz aby zabawić się w Rutkowskiego, żebyś miał potem temat do pracy magisterskiej ?. :ugeek:
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości