@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez seba@jawnet » 6 gru 2013, o 13:40

wojtek-k@poczta.jaw.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):Lokalizacji niema na liście FTTH, ale dział budowy dostał ją do sprawdzenia. Jak sprawdzą (1-2 dni) odeślemy Ci odpowiedź :)


Podczepię się pod temat - czy jest jakieś światełko w tunelu na FTTH w Ciężkowicach? :)))


Jest, ale to temat przyszłego roku. Ciężkowice i Byczyna to dwie lokalizacje gdzie będziemy się starali wydzierżawić światłowody od miasta. Nie jest jednak jeszcze znana cena, lokalizacja, itp.

Jeśli udałoby się na wiosnę wydzierżawić jakieś włókna do np klubu Wega lub przedszkola to na miejscu już zbudujemy swoją sieć. Więcej informacji po zakończeniu inwestycji przez UM
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez wojtek-k@portal » 6 gru 2013, o 13:54

seba@jawnet.pl napisał(a):
wojtek-k@poczta.jaw.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):Lokalizacji niema na liście FTTH, ale dział budowy dostał ją do sprawdzenia. Jak sprawdzą (1-2 dni) odeślemy Ci odpowiedź :)


Podczepię się pod temat - czy jest jakieś światełko w tunelu na FTTH w Ciężkowicach? :)))


Jest, ale to temat przyszłego roku. Ciężkowice i Byczyna to dwie lokalizacje gdzie będziemy się starali wydzierżawić światłowody od miasta. Nie jest jednak jeszcze znana cena, lokalizacja, itp.

Jeśli udałoby się na wiosnę wydzierżawić jakieś włókna do np klubu Wega lub przedszkola to na miejscu już zbudujemy swoją sieć. Więcej informacji po zakończeniu inwestycji przez UM


To, że to temat przyszłego roku to jestem kompletnie świadom. A zapytałem właśnie dlatego, że inwestycja miejka w końcu ruszyła i widać postępy (na przykład fragment do przedszkola był niedawno kładziony) dlatego zstanawiałem się, czy to może wpłynąć na wasze plany.

Inna sprawa - czy jest jakiś klucz, wg którego dobieralibyście planowane lokalizacje? Wstępne rozeznanie do ilości chętnych? Bliskość od wegi/przedszkola?
Avatar użytkownika
wojtek-k@portal
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez tomaszsedor@portal » 6 gru 2013, o 15:11

seba, kolega mnie pytał niedawno co z Jeziorkami. Czy światłowód w tamte okolice dotrze?
Avatar użytkownika
tomaszsedor@portal
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez seba@jawnet » 7 gru 2013, o 12:19

wojtek-k@poczta.jaw.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
wojtek-k@poczta.jaw.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):Lokalizacji niema na liście FTTH, ale dział budowy dostał ją do sprawdzenia. Jak sprawdzą (1-2 dni) odeślemy Ci odpowiedź :)


Podczepię się pod temat - czy jest jakieś światełko w tunelu na FTTH w Ciężkowicach? :)))


Jest, ale to temat przyszłego roku. Ciężkowice i Byczyna to dwie lokalizacje gdzie będziemy się starali wydzierżawić światłowody od miasta. Nie jest jednak jeszcze znana cena, lokalizacja, itp.

Jeśli udałoby się na wiosnę wydzierżawić jakieś włókna do np klubu Wega lub przedszkola to na miejscu już zbudujemy swoją sieć. Więcej informacji po zakończeniu inwestycji przez UM


To, że to temat przyszłego roku to jestem kompletnie świadom. A zapytałem właśnie dlatego, że inwestycja miejka w końcu ruszyła i widać postępy (na przykład fragment do przedszkola był niedawno kładziony) dlatego zstanawiałem się, czy to może wpłynąć na wasze plany.

Inna sprawa - czy jest jakiś klucz, wg którego dobieralibyście planowane lokalizacje? Wstępne rozeznanie do ilości chętnych? Bliskość od wegi/przedszkola?


Aktualnie prowadzone inwestycje są prowadzone w lokalizacjach gdzie wiele osób posiadało od nas radiówkę (Długoszyn i Dąbrowa) i zainteresowanie na szybszy internet było od lat.

Jeśli chodzi o inwestycje w Ciężkowicach to najpierw musimy poznać warunki dzierżawy światłowodów od miasta. Narazie inwestycja jest w trakcie realizacji więc nie możemy powiedzieć nic o naszych planach. Jak UM ukończy inwestycje, udostępni lokalizacje gdzie dochodzi oraz ceny za dzierżawę np Centrum - Ciężkowice to będziemy podejmować decyzje co dalej. Pierwsze decyzje zapadną zapewne na wiosnę.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez seba@jawnet » 7 gru 2013, o 12:21

tomaszsedor@poczta.jaw.pl napisał(a):seba, kolega mnie pytał niedawno co z Jeziorkami. Czy światłowód w tamte okolice dotrze?


Z Jeziorkami podobnie jak z Ciężkowicami - poczekamy co zbuduje miasto. Prowadzimy inwestycje w innych dzielnicach - jeśli jednak pojawi się możliwość dzierżawy światłowodu do Jeziorek to przeprowadzimy tam akcję marketingową - będzie zainteresowanie to przemyślimy sprawę :)
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez wojtek-k@portal » 9 gru 2013, o 13:02

seba@jawnet.pl napisał(a):Aktualnie prowadzone inwestycje są prowadzone w lokalizacjach gdzie wiele osób posiadało od nas radiówkę (Długoszyn i Dąbrowa) i zainteresowanie na szybszy internet było od lat.

Jeśli chodzi o inwestycje w Ciężkowicach to najpierw musimy poznać warunki dzierżawy światłowodów od miasta. Narazie inwestycja jest w trakcie realizacji więc nie możemy powiedzieć nic o naszych planach. Jak UM ukończy inwestycje, udostępni lokalizacje gdzie dochodzi oraz ceny za dzierżawę np Centrum - Ciężkowice to będziemy podejmować decyzje co dalej. Pierwsze decyzje zapadną zapewne na wiosnę.


W takim razie nie pozostaje nic innego jak poczekać do wiosny :) Co prawda nie mam u was radiówki (generalnie wifi w Ciężkowicach nie jest chyba aż tak popularne) aczkolwiek zapotrzebowanie na szybki internet chyba jest (notoryczny brak możliwości technicznych na ADSL / VDSL) wiec trzymam kciuki, żeby sie udało :)

Btw. czy informacja o ew. postępach w tej sprawie będzie możę podana na blogu?
Avatar użytkownika
wojtek-k@portal
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez lamer@portal » 9 gru 2013, o 14:59

przy okazji może zapytam, bo dawno nie byłem w okolicach kościoła - jak idą postępy prac miejskich - łącze idzie napowietrznie? i druga rzecz to czy ktoś wie jak poleci połączenie między wegą a przedszkolem? według mapki powinno przejść przez tory ale czy na pewno?
lamer@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez wojtek-k@portal » 10 gru 2013, o 07:44

lamer@poczta.jaw.pl napisał(a):przy okazji może zapytam, bo dawno nie byłem w okolicach kościoła - jak idą postępy prac miejskich - łącze idzie napowietrznie? i druga rzecz to czy ktoś wie jak poleci połączenie między wegą a przedszkolem? według mapki powinno przejść przez tory ale czy na pewno?


Ostatnie prace jakie widziałem to było zakopywanie pod chodnikiem na odcinku od szkoły do kościoła - co dalej, nie wiem.
Avatar użytkownika
wojtek-k@portal
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez netkuba@portal » 10 gru 2013, o 08:50

seba@jawnet.pl napisał(a):
netkuba@poczta.jaw.pl napisał(a):Przesłałem raz jeszcze, poprzedniego wysłałem w dniu 2 grudnia 2013 12:13.


Lokalizacji niema na liście FTTH, ale dział budowy dostał ją do sprawdzenia. Jak sprawdzą (1-2 dni) odeślemy Ci odpowiedź :)


Seba, dalej nie dostałem żadnego info :(
Avatar użytkownika
netkuba@portal
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

@ Internet w Jeleń Dąb - Jaworznicka sieć szerokopasmowa @

Postprzez konrads@jawnet » 10 gru 2013, o 15:20

netkuba@poczta.jaw.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
netkuba@poczta.jaw.pl napisał(a):Przesłałem raz jeszcze, poprzedniego wysłałem w dniu 2 grudnia 2013 12:13.


Lokalizacji niema na liście FTTH, ale dział budowy dostał ją do sprawdzenia. Jak sprawdzą (1-2 dni) odeślemy Ci odpowiedź :)


Seba, dalej nie dostałem żadnego info :(


Według informacji jakie otrzymaliśmy na przełomie Wiosny/Lata będą możliwości techniczne podłączenia światłowodu u Ciebie.

Jednym słowem - Cierpliwości :)
Avatar użytkownika
konrads@jawnet
 
Posty: 144
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron