Uwaga psiarze !

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Uwaga psiarze !

Postprzez yddub@portal » 22 gru 2012, o 21:35

emumaster@jawnet.pl napisał(a): Dostanie zwierz kopa w dupę to z piskiem do właściciela wróci.


Problemem jest właśnie to ze nie wróci. Traci rozum i w panice ucieka przed siebie. Ocknie sie kilka lub kilkanaście kilometrów dalej. I co ? Trafia do schroniska. Oby tam.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez yddub@portal » 22 gru 2012, o 21:38

emumaster@jawnet.pl napisał(a):

Jednak coroczna dyskusja o tym samym jest już lekko nudna.


Bo tak trudno ludziom zrozumieć że zwierzęta też czują strach i ból...
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez kaspian@portal » 22 gru 2012, o 21:44

yddub@poczta.jaw.pl napisał(a):
emumaster@jawnet.pl napisał(a): Dostanie zwierz kopa w dupę to z piskiem do właściciela wróci.


Problemem jest właśnie to ze nie wróci. Traci rozum i w panice ucieka przed siebie. Ocknie sie kilka lub kilkanaście kilometrów dalej. I co ? Trafia do schroniska. Oby tam.


Zastanów się, jak trzymasz psa w mieszkaniu (sądze, że zamkniętym) to gdzie ma uciec? To samo z posesją, która też jest terenem zamkniętym, a w dużej części przypadków psy są przy budzie. Z budą spieprzy jeszcze przez płot? Wina leży po stronie właścicieli, którzy puszczają psiaki samopas.
Uprzedzam komentarze - też mam psa i staram się o niego dbać ale i unikać sytuacji, w których byłby zagrożeniem dla innych.
kaspian@portal
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez yddub@portal » 22 gru 2012, o 21:53

kaspian@poczta.jaw.pl napisał(a):
Zastanów się, jak trzymasz psa w mieszkaniu (sądze, że zamkniętym) to gdzie ma uciec? To samo z posesją, która też jest terenem zamkniętym, a w dużej części przypadków psy są przy budzie. Z budą spieprzy jeszcze przez płot? Wina leży po stronie właścicieli, którzy puszczają psiaki samopas.


Puszczanie psów luzem w tym okresie to jedno i tego dotyczył mail inicjujacy ten wątek.
Drugie to niezadawanie zwierzętom niepotrzebnego bólu (tak, psu BOLĄ uszy od huku petard) i niepotrzebnego panicznego strachu, przed którymi nie uchronią go ani łańcuch i buda ani mury bloku.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez emumaster@jawnet » 22 gru 2012, o 22:27

Ale zrozum, że przez Twojego psa nikt nie zrezygnuje z iluś tam letniej tradycji strzelania na Sylwestra. Postrzelają i przestaną.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mnie drażnią drące się baby i czarnuchy odprawiające mi gusła pod oknami z okazji, taki przykład, drogi krzyżowej. I co? Mam zaraz strzelać do nich z okna? Zamykam szczelnie i włączam głośniej TV, żeby nie słyszeć fanatyków.
Później resztę roku mam spokój.
emumaster@jawnet
 
Posty: 256
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Uwaga psiarze !

Postprzez yddub@portal » 22 gru 2012, o 22:39

emumaster@jawnet.pl napisał(a):Ale zrozum, że przez Twojego psa nikt nie zrezygnuje z iluś tam letniej tradycji strzelania na Sylwestra. Postrzelają i przestaną.
.


W każdym mieście jest kilka tysięcy psów. Jest dla kogo walczyć.
Powiadasz tradycja ? Szumnie powiedziane. Za szumnie.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez edytak@jawnet » 22 gru 2012, o 23:03

emumaster@jawnet.pl napisał(a):Ale zrozum, że przez Twojego psa nikt nie zrezygnuje z iluś tam letniej tradycji strzelania na Sylwestra. Postrzelają i przestaną.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mnie drażnią drące się baby i czarnuchy odprawiające mi gusła pod oknami z okazji, taki przykład, drogi krzyżowej. I co? Mam zaraz strzelać do nich z okna? Zamykam szczelnie i włączam głośniej TV, żeby nie słyszeć fanatyków.
Później resztę roku mam spokój.

inna sprawa jak gnojek strzela akurat w chwili jak idę z psem niedaleko albo specjalnie w "naszą" stronę i jeszcze się z tego cieszy :twisted: Nic tylko wziąć petardę i mu w majtki wrzucić :roll:
Ps i nie tylko w Sylwestra strzelają - dziś już kilku amatorów dobrej zabawy słyszałam.
Avatar użytkownika
edytak@jawnet
 
Posty: 168
Dołączył(a): 24 lut 2006, o 00:00
Lokalizacja: Jaworzno

Uwaga psiarze !

Postprzez yddub@portal » 22 gru 2012, o 23:09

edytak@jawnet.pl napisał(a):
Ps i nie tylko w Sylwestra strzelają - dziś już kilku amatorów dobrej zabawy słyszałam.


Stąd mój apel do psiarzy : darujcie sobie w tym okresie puszczanie psiaków luzem. Dobra, mocna linka i oczy szeroko otwarte.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez yddub@portal » 23 gru 2012, o 20:27

I widzę z okna dwóch kretynów podniecających się hukiem petard i słyszę kobietę , która z okna ucisza ich " bo dziecko ledwo co zasnęło"...
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Uwaga psiarze !

Postprzez barton@jawnet » 23 gru 2012, o 20:40

Nie przejmuj się. Może komuś petarda łapę urwie, a porwie i zje ją jakiś wystraszony i zabłąkany pies. To byłaby sprawiedliwość :D.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości