Strona 1 z 1

Problem ze startem linuxa mandriva

PostNapisane: 23 sie 2006, o 17:30
przez Anonymous
Witam zainstalowalem sobie linuxa i przy wlaczeniu systemu (wczesniej wybieram system linux czy windows) laduje sie stronka kodowa , wszystko leci a potem linuks sie wlacza i zaczyna migac. Czy moze ktos cos poradzic. Nie wiem czy to nie od katry graficznej moze jej nie wykrywa. Normalnie przy instalacji nie ma do wyboru GF7600GT. Dzieki za info.

Problem ze startem linuxa mandriva

PostNapisane: 27 sie 2006, o 21:12
przez maciekb@jawnet
więcej szczegółów proszę :)
co "leci", kiedy "miga"... w mandrivie przy starcie normalnie za wiele nie widać, ale jeśli naciśniesz Escape przy starcie systemu (niebieski ekranik z paskiem u dołu) to stanie się bardziej "rozmowny". ;)

Problem ze startem linuxa mandriva

PostNapisane: 27 sie 2006, o 22:39
przez Anonymous
raczej wykluczam problem z kartą graficzną. Twój problem może być związany ze zbyt dużą rozdzielczością - którą Twoja karta na zwykłych sterownikach (nv, vesa) może nie obsłużyć. Problem też może dotyczyć ilości ustawionych kolorów czy choćby częstotliwości. Problem może być też bardziej rozległy.
Żeby Ci pomóc potrzebujemy jak już Maciek wspomniał więcej szczegółów. Konkretnie ostatnie pojawiające się komunikaty podczas startu systemu. Zapraszam też na stronkę jlug (www.jlug.jaw.pl) gdzie znajdziesz forum i osoby które pomogą przy rozwiązywaniu Twojego problemu.