Ubuntu 5.04

Jaki system operacyjny wybrać to może być proste, ale co w nim później zainstalować może już przysporzyć o ból głowy.

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 20 paź 2005, o 12:11

Witam ostatnio zainstalowałem sobie takowy system jest calkiem niezly do naszych komputerków standardowo posiada Gnome ale mozna sciagnąć KDE bez zadnego problemu.
Czy ktokolwiek w naszym miescie bawil sie ta dystrubucja badz uzywa jej.
Jeśli jest ktoś chetny do sprawdzenia bede mial orginalne nosniki mam nadzieje ze dojda ze nasza poczta nie zawali wiec mozna sie zapisac. na PC i beda tez wersje 64bit.
Oczywiscie free lub koszt biletu na PDL.
System godny polecenia wedlug mnie prosty i latwy posiada duze wsparcie :D
Anonymous
 

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 20 paź 2005, o 15:37

no ubuntu dynamicznie się rozwija. Troszkę wyjaśnienia dla niezorientowanych:
Unubto to dystrybucja oparta na debianie. Jest to dystrybucja GNU/Linux typu LIVE CD co oznacza, że nie jest konieczna instalacja tej dystrybucji na dysku (wystarczy włożyć cd i zrestartować komputer). Co prawda wersja jaką dysponuje kolega nie jest wersją najnowszą, ponieważ kilka dni temu (a może to już tydzień?:) ) okazała się wersja 5.10. Z resztą informowaliśmy o tym na łamach www.jlug.jaw.pl a więcej na temat nowej wersji można przeczytać na http://jakilinux.org/show_news.php?id=95 .
Cóż mogę dodać od siebie? Debian nie należy do moich ulubionych dystrybucji jednak w obecnych czasach dystrybucje linuksowe różnią się między sobą przeważnie tylko sposobem zarządzania pakietami (oraz oczywiście rodzajem używanych paczek bądź tak jak gentoo opierać się na źródłach) a także polityką prowadzoną przez twórców konkretnej dystrybucji. Dodam jeszcze, że jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na warsztaty/imprezy organizowane przez JLUG - obserwuj info na stronie ;) .
Anonymous
 

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 20 paź 2005, o 15:49

Kolege mariusz zadziwie ale posiadfac bede oryginalne nosniki z wersja 5.10 ktora to pojawila sie 19 tego miesiaca co do dystrybucj Live jest tylko dodatkiem ktory dostepny jest tylko w sieci Rozprowadzane prze zemnie wersje normalnie sie instaluja. Faktem jest jednak to iz wiekszosc pakietow trzeba doinstalowac z Internetu, ale i bez tych pakietow system jest przyjazny i nie trudny.
Zapraszam wszystkich do przetestowania jak juz plytki do mnie przylecą to rozdam mozna sie tu w poscie zapisac. Mysle ze 60sztuk wersji i86 i 40 sztuk 64bit. wystarczy :D
Anonymous
 

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 20 paź 2005, o 15:56

No to widzisz.. w twój topic wkradł się błąd gdzie oferujesz wersję 5.04.
Poza tym nie jest żadną tejemnicą że KAŻDY ZA DARMO może ze strony ubuntu zamówić dowolną ilość sztuk (pod dowolną architekturę) tej dystrrybucji. A jak rozumiem kolega maku tak właśnie zrobił i dzieli się z innymi.. ceni się to.
Anonymous
 

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 20 paź 2005, o 20:58

Dla mniej cierpliwych zapraszam na dc gdzie udostepniam sporo dystrybucji w tym Ubuntu 5.04 i najnowsze Kubuntu 5.1 - jest to wersja ubuntu z KDE zamiast gnoma. Ponizej jest link do stronki z której można ściągnąć wiele dystrybucji:
http://asseq.pl/modules/distro/
Pozdrawiam
Anonymous
 

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 7 lut 2006, o 07:39

Tak sie wtrace wiem ze topic jest dosc stary jestem użytkownikiem Ubuntu i KDE da sie pociagnac z neta wiec tutaj nie ma wiekszego problemu , mozna sciagnac przez menadzer pakietow synaptic albo przez polecenie apt-get install w konsoli :)

Pozdrawiam

PS. W kwietniu ma sie ukazac nowa wersja 6.04 Depper Drake
Anonymous
 

Ubuntu 5.04

Postprzez Anonymous » 7 lut 2006, o 09:26

z tego co widzialem 6.04 juz jest w wersji beta mozna pobrac i testowac
Anonymous
 


Powrót do Software czyli oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron