Strona 1 z 1

Problemy z reinstalacją W98

PostNapisane: 19 wrz 2005, o 13:42
przez Anonymous
Zawsze wszystko było ok, ale ostatnio...
Sformatowałem cały dysk, usunąłem nawet partycje i stworzyłem je na nowo. Przy instalacji wszystko przebiega prawidłowo, jednak nie dam rady zainstalować niektórych programów (np. Nero, Winamp). Przy instalacji Winampa, pojawia się taki oto komunikat: http://www.racuch.jawnet.pl/inne/blad.jpg
Co chwila wyskakuje komunikat o zamknięciu przegladarki IE i nastąpi jej ponowne uruchomienie. W ostatnim tygodniu przeprowadziłem już dosłownie ponad dziesięć instalacji Windowsa 98. Po złym restarcie systemu, pojawia się menu i kiedy wybiorę, aby system uruchomił się w trybie awaryjnym, to pojawia się komunikat, że brak pliku himem.sys Resetuje, więc komputer i system uruchamia się normalnie.
Jak pojawią się kolejne komunikaty z błędami to dopiszę kolejne odnośniki. Ale do tego czasu nie wiem, czy system będzie sprawny, a ja nie mam już siły kolejny raz instalować W98 od nowa, więc proszę o szybką pomoc.

Problemy z reinstalacją W98

PostNapisane: 22 wrz 2005, o 23:58
przez Anonymous
Widzę, że nikt nie jest mi w stanie pomóc. :cry:
Może ktoś mi zatem podpowie jak się czyściło obszar rozruchowy dysku twardego, bo może tam siedzi wirus, a format go przecież nie usuwa.

Problemy z reinstalacją W98

PostNapisane: 23 wrz 2005, o 11:04
przez gruby@jawnet
Będąc uruchomiony z płytki startowej (tak dla pewności braku wirusa) wpisz fdisk /mbr .

Problemy z reinstalacją W98

PostNapisane: 23 wrz 2005, o 22:37
przez Anonymous
Wirus wyeliminowany (tzn. nie było go w mbr i nie ma). Tak na marginesie, jeśli usunąłem partycje i stworzyłem je na nowo, czy obszar mbr nie został zapisany na nowo?
Kolega powiedział, że mogą być problemy z elektroniką dysku. Czy w takim razie dysk może pracować? Czy jes możliwe zainstalowanie na nim Windowsa?
Pytanie z innej beczki: Moja płyta główna widzi tylko dyshi 20 Gb. Jeśli kupię większy dysk (np: 80 Gb) i podzielę go na partycje po 20 Gb, czy będzie widoczny w systemie?

Problemy z reinstalacją W98

PostNapisane: 24 wrz 2005, o 09:18
przez grzkac@jawnet
Eh jak elektronika padła to dużo z tym dyskiem już nie zrobisz. A z partycjami hmm szczerze nie wiem i nie mialem taiego problemu ale podejrzewam, że nie bedzie ich widziec.

Problemy z reinstalacją W98

PostNapisane: 24 wrz 2005, o 10:25
przez barton@jawnet
Jaka to płyta, może nowy biosik pomoże...a dysk sprawdź , podłączając go u kolegi , bo coś mi tu smierdzi uszkodzonym ramem, który jest powodem złego instalowania się windowsa