Czy Jaworzno jest dobrym miastem dla ludzi?

Komentarze do artykułów w portalu

Czy Jaworzno jest dobrym miastem dla ludzi?

Postprzez janusz66@portal » 13 lut 2014, o 18:35

Ludzie proponuję na poważnie przestać dyskutować z ćwokiem maksimusem 75.
Ten facet ma ego jak z Jaworzna do Alaski, to najmądrzejszy, najbardziej światły gość w Jaworznie, on wszystko wie ale nie może powiedzieć, on zna wszystkie tajniki ale musi milczeć, to idealny kandydat na honorowego obywatela Jaworzna :ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek::ugeek:
ćwok i głupek.
Ja się wyłączam.
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy Jaworzno jest dobrym miastem dla ludzi?

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 13 lut 2014, o 18:41

maksminus-75 napisał:
Dam przykład rynku... Remont płyty bez renowacji budynków! Jednocześnie przeniesienie centrum w okolice przyszłej galerii?!

maksminus-75, byłeś ostatnio na rynku? Sporo kamiennic miejskich i prywatnych już jest odnowionych. Pozostałe czekają w kolejce, być może na nowych inwestorów.

Jeśli dobrze pamiętam, ludzie Silberta na tym forum namawiali mieszkańców do inwestowania na rynku! Pomieszanie z poplątaniem,jedno przeczy drugiemu! Jeśli byś tam otworzył załóżmy dobra knajpkę... To tak jakbyś pieniądze wrzucił do sedesu i spłukał wodą:| To centrum handlowe, a nie twoja knajpka na rynku będzie zarabiać!

maksminus-75, pewne biznesy nie są do pogodzenia z centrum miasta. Nawet nie chodzi tu o ilość przewijających się ludzi. Jeśli ktoś próbuje w takiej lokalizacji jak rynek handlować zniczami to rzeczą normalną jest, że padnie na pysk bo to towar sezonowy. No ale cóż, każdy ma swój rozum. Słowo "biznesmen" było modne w latach '90 gdy ludzie zachłysnęli się swobodą gospodarczą i liczyli, że wybudują willę z basenem handlując majtkami na bazarze.
W Galerii tanie będziesz miał np. knajpy sieciowe serwujące śmieciowe żarcie. Jeśli trafi się faktyczna restauracja to ceny będą i tak wyższe niż w pozostałych restauracjach w mieście. Dlaczego? Bo właściciel galerii też będzie ściągał haracz. W końcu spłaca kredyty. Ważną sprawą jest przyciągnięcie klienta. Klimat, naprawdę dobre jedzenie a czasem i lokalna kapela przygrywająca w piątkowy wieczór "do kotleta" (nawet jeśli wtedy płaci się dodatkowo za wejście), potrafi wygenerować większy obrót niż w takich galeryjnych restauracjach typu full exlusive. I najważniejsze: zadowoleni klienci wracają. Często z nowymi konsumentami. I tu jest pole do popisu dla niegaleryjnych właścicieli knajp. Piwo, zapiekanka z mikrofali i... szpetna barmanka kasy nie napędzą. :|
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy Jaworzno jest dobrym miastem dla ludzi?

Postprzez hawkmoon@portal » 13 lut 2014, o 18:45

Mogę zapewnić, że większość kamienic w Rynku będzie wyremontowana staraniem ich właścicieli. Wśród nich jest wielu mądrych, wrażliwych na piękno i estetykę ludzi. Kilka kamienic ma już nowy wygląd. Pozostałe go nabiorą. Ku zadowoleniu wszystkich odwiedzających Rynek. A nie ma co ukrywać - jest ich znacznie więcej niż wtedy gdy biegła przez niego droga.

Ludzie tak polubili obecny spokój na placu, że naciskają na ograniczenie ruchu na ul. Mickiewicza. Będzie to możliwe po przebudowaniu skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi ze Świętego Wojciecha. Efekt sprawdził się w wielu miejscach na świecie - odebranie przestrzeni miejskiej samochodom natychmiast powoduje wypełnienie jej ludźmi. Tu potrzebne są zdecydowane działania - takie jak miały miejsce na naszym jaworznickim rynku. Kompromisy - takie jak w Trzebini, Krzeszowicach, Olkuszu, Bieruniu, kiedy pozostawia się samochodom dostęp do Rynku sprawia, że rewitalizacje się nie udają tak jak mogłyby.

hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Czy Jaworzno jest dobrym miastem dla ludzi?

Postprzez grisham@portal » 13 lut 2014, o 19:04

Powiem jedno o Galerii, w ilu nie byłem, to nie spotkałem tam chińskich majtek po 2 zł, skarpet po 1,5 zeta, "baterii" do pilota, klamerek, firanek po 3 zł za metr ciętych z beli, ruskich papierosów. Nie spotkałem tam "babci" z żurkirm, straganu z marchewką, stoiska z "narzędziami" z Topexu. Nie napotkałem stoiska ze zniczami, sklepiku z ręcznie robionymi papierosami, nie było tam także lombardu, nie widziałem też straganiarza z okularami do czytania po 10 zł, etc. Nie bardzo rozumiem tych "bisnesmenóóówww", o co takie halo - Ci co u nich kupowali, będą to nadal robić, bo ich klienci nie pójdą w Galerii do Triumpha po stringi za 90 zł, czy Adidasa po skarpety za 30 dychy, bądź do optyka po okulary za 300 stówy, nie pójdą również po marchewkę, bo po prostu nie będzie tam kramu z nią.
Rynek piractwa filmowego nieco zubożeje, bo wielu po prostu pójdzie do kina i obejrzy film na dużym ekranie. Miasto nieco ożyje, nie będzie straszyć tym "bagnem" w centrum i corocznym kiczowatym objazdowym lunaparkiem rodem z PRL-u

Maximus no cóż, twór jakich wiele w necie - gratuluję tylko tej nowej jaworznickiej opozycji takich "mediatorów". Ciekawe tylko kiedy go wyrzucą z tego forum, bo on jak nikt inny ich ośmiesza, "redaktor" przy nim to gość z klasą.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Poprzednia strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 19 gości

cron