Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Komentarze do artykułów w portalu

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez barton@jawnet » 10 lut 2014, o 23:14

Konia nie nauczysz dawać mleka, jak daje krowa, więc te twoje spojrzenie na polityczny świat, jest z lekka mówiąc fantazją. Jak widać na sesjach w Jaworznie skończyła się kurtuazja i demokracja w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nawet opozycja, która zakneblowała usta swoim oponentom wpadła w swoje sidła, nie mogąc dłużej przedstawić wniosku czy go odczytać :ugeek:. Teraz przed wyborami każdy z osobna, z nazwiska chce zdobyć troszkę punktów nie jako JMM ale jako JA!. Stąd pohukiwanie, pokazywanie się w kamerze, zabieranie głosu w najmniej istotnych sprawach, przerywanie sobie nawzajem, czy szukanie odpowiedniej formuły aby zabrzmieć w kamerze czyli przed wyborcami jak najbardziej wiarygodnie. To co się w Sejmie wyrabia od lat przeszło do naszego miasta. Nie ma już wspólnego dobra, jakim jest miasto i polepszenie stopy życiowej jego mieszkańców, teraz jest tylko polityka, dokopać przeciwnikowi i podkradać jak najwięcej pomysłów i szukać rozwiązań aby nabić punktów przed wyborami. Szkoda pisać więcej na ten temat, bo już chyba dyski zostały zapełnione. Teraz trzeba tylko notować co kto mówi i działa, aby potem dokładnie i rzetelnie odpowiedzieć na oferty i obietnice niektórych radnych, którzy marzą o kolejnych latach zasiadywania w tych samych krzesłach. A może i się gdzieś stołek w radzie nadzorczej znajdzie. Wszystko przed nimi. Pożyjemy zobaczymy :D.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez leshec80@portal » 10 lut 2014, o 23:15

neutralny@poczta.jaw.pl napisał(a):Poprzednik napisał "W naszym mieście mamy nieco odwrotną sytuację. Nieuczciwa opozycja, która nie tyle chce wnieść świeżość co po prostu i w bardzo brudny sposób dorwać się do stołków”
I znowu myślenie totalitarne, wprost rodem z poprzedniej epoki!
Nie wiem skąd taki jednokierunkowy pogląd (pewnie ktoś dobrze usytuowany w obozie władzy lub czerpiący z niej korzyści). Mówiąc o radzie,wiemy, że tam są różni ludzie, podobnie jak wśród rządzącej koalicji. Ważne aby była swoboda dyskusji, a nie „wschodnie” metody potępiania wszystkich w czambuł, to bardzo wygodne i charakterystyczne dla arogancji władzy. Zawsze grupa rządząca ma przewagę (bo bez takiej trudno rządzić ) i dlatego tępienie opozycji niedemokratycznymi metodami może budzić niepokój. Wyborcy, wcześniej czy później w końcu i tak ocenią każdego w jakiś tam sposób. Bez względu na nasze dyskusje. Warto jednak kształtować kulturę polityczną bo bez tego daleko nie dojdziemy


o jakich niedemokratycznych metodach mówisz?
- czy o zabieraniu głosu mieszkańcom?
- o wprowadzeniu limitu czasu wypowiedzi?
- czy może mówisz o przyjmowaniu uchwał bez dyskusji - chociaż niektórzy chcieliby poznać argumenty za i przeciw
- czy mówisz o wprowadzaniu takich zmian w budżecie by ktoś zwyczajnie miał kłopot - i musiał zwalniać ludzi

to o tych metodach mówisz?:!:
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez neutralny@portal » 11 lut 2014, o 00:02

Dziękuję: barton, leshec80 za kulturalna dyskusję, która w internecie bywa rzadkością. Ja odnoszę się ciągle do sprawy Ciężkowianki. Władzom miasta powinno zależeć na przejrzystym załatwieniu sprawy tego potrzebnego Ciężkowicom i miastu klubu. Wiem, że radny Ciołczyk (podobnie jak jego już nie żyjący ojciec) poświęcili wiele pracy na rzecz tego klubu i sportu w Jaworznie. Mówienie przy różnych okazjach (czasem nieoficjalne, także za pomocą bliżej nieokreślonych mediów internetowych) o poważnych nadużyciach jest dla tych ludzi krzywdzące. Jakieś niejasne działania, dziwne negocjacje są traktowane w opinii publicznej jako rozprawianie się z opozycją.
neutralny@portal
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez leshec80@portal » 11 lut 2014, o 00:10

neutralny@poczta.jaw.pl napisał(a):Dziękuję: barton, leshec80 za kulturalna dyskusję, która w internecie bywa rzadkością. Ja odnoszę się ciągle do sprawy Ciężkowianki. Władzom miasta powinno zależeć na przejrzystym załatwieniu sprawy tego potrzebnego Ciężkowicom i miastu klubu. Wiem, że radny Ciołczyk (podobnie jak jego już nie żyjący ojciec) poświęcili wiele pracy na rzecz tego klubu i sportu w Jaworznie. Mówienie przy różnych okazjach (czasem nieoficjalne, także za pomocą bliżej nieokreślonych mediów internetowych) o poważnych nadużyciach jest dla tych ludzi krzywdzące. Jakieś niejasne działania, dziwne negocjacje są traktowane w opinii publicznej jako rozprawianie się z opozycją.


Skoro miasto składa władzom Ciężkowianki aż 2 propozycje wyjścia z twarzą z zaistniałej sytuacji - to chyba jest dobra wola. Obydwie propozycje są bardzo dobre i niosą za sobą wiele pożytecznego, rozwiązują przy tym problem który zaistniał.

Myślę że cały szum wokół tej sprawy wywołany był celowo - po to by zrobić ferment i skłócić ze sobą ludzi (niestety ale od pewnego czasu ktoś ciągle podjudza, jątrzy i mąci)

leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez wieszcz@portal » 11 lut 2014, o 00:16

^^ Czy czasem co środę nie mamy jako mieszkańcy zapewnianych mocniejszych wrażeń i podawanej podwyższonej dawki jadu zmieszanego z zamętem?? Co każdą środę:ugeek:
wieszcz@portal
 
Posty: 89
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez neutralny@portal » 11 lut 2014, o 00:25

lechec80: "Myślę że cały szum wokół tej sprawy wywołany był celowo". Mam podobne zdanie ale chyba z przeciwnej strony. Jest to na pewno wykorzystywane jako polityczna rozgrywka. Niezależnie jednak, kto za tym stoi, ludzie którym zależy na załatwieniu tej sprawy, powinni wznieść się ponad podziały. Trzeba apelować o dobrą wolę do obydwóch stron. Jednostronne podejście jakie jest obecnie obserwowane przeszkadza w załatwieniu sprawy
neutralny@portal
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez leshec80@portal » 11 lut 2014, o 00:32

neutralny@poczta.jaw.pl napisał(a):lechec80: "Myślę że cały szum wokół tej sprawy wywołany był celowo". Mam podobne zdanie ale chyba z przeciwnej strony. Jest to na pewno wykorzystywane jako polityczna rozgrywka. Niezależnie jednak, kto za tym stoi, ludzie którym zależy na załatwieniu tej sprawy, powinni wznieść się ponad podziały. Trzeba apelować o dobrą wolę do obydwóch stron. Jednostronne podejście jakie jest obecnie obserwowane przeszkadza w załatwieniu sprawy


Myślę, że te propozycje o których pisałem wcześniej to właśnie takie "Wzniesienie ponad podział" - i przejaw "dobrej woli" miasta. Teraz trzeba poczekać na dobrą wolę władz Ciężkowianki - bo pikieta pod urzędem, którą zorganizowała Pani Haska z pewnością dobrą wolą nie była, szczególnie słowa wypowiadane do Prezydenta.
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez leshec80@portal » 11 lut 2014, o 00:33

A tak wogóle to dlaczego tą pikietę zorganizowała gazeta? Dlaczego nie było tam Pana Ciołczyka?
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez maksimus-75@portal » 11 lut 2014, o 08:21

barton@jawnet.pl napisał(a):Konia nie nauczysz dawać mleka, jak daje krowa, więc te twoje spojrzenie na polityczny świat, jest z lekka mówiąc fantazją. Jak widać na sesjach w Jaworznie skończyła się kurtuazja i demokracja w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nawet opozycja, która zakneblowała usta swoim oponentom wpadła w swoje sidła, nie mogąc dłużej przedstawić wniosku czy go odczytać :ugeek:. Teraz przed wyborami każdy z osobna, z nazwiska chce zdobyć troszkę punktów nie jako JMM ale jako JA!. Stąd pohukiwanie, pokazywanie się w kamerze, zabieranie głosu w najmniej istotnych sprawach, przerywanie sobie nawzajem, czy szukanie odpowiedniej formuły aby zabrzmieć w kamerze czyli przed wyborcami jak najbardziej wiarygodnie. To co się w Sejmie wyrabia od lat przeszło do naszego miasta. Nie ma już wspólnego dobra, jakim jest miasto i polepszenie stopy życiowej jego mieszkańców, teraz jest tylko polityka, dokopać przeciwnikowi i podkradać jak najwięcej pomysłów i szukać rozwiązań aby nabić punktów przed wyborami. Szkoda pisać więcej na ten temat, bo już chyba dyski zostały zapełnione. Teraz trzeba tylko notować co kto mówi i działa, aby potem dokładnie i rzetelnie odpowiedzieć na oferty i obietnice niektórych radnych, którzy marzą o kolejnych latach zasiadywania w tych samych krzesłach. A może i się gdzieś stołek w radzie nadzorczej znajdzie. Wszystko przed nimi. Pożyjemy zobaczymy :D.


Wśród morza ewen­tual­ności: te­go, co pot­rzeb­ne, mniej pot­rzeb­ne i zby­teczne, te­go, co przy­jem­ne, a pożyteczne, te­go, co szkod­li­we, bar­dziej szkod­li­we, a sma­kowi­te, te­go, co opłacal­ne, bar­dziej opłacal­ne, a krzyw­dzące dru­giego człowieka, te­go, co praw­dzi­we, mniej praw­dzi­we, kłam­li­we, ale dające korzyści... Nie zgu­bić się w tym gąszczu ani nie roz­strzy­gać fałszy­wie! Nie zgu­bić się ani na chwilę, ani na miesiąc, ani na całe życie! Umieć wrócić, gdy się pobłądzi! Umieć od­kryć błąd, przyz­nać się do te­go, że się było nieu­czci­wym, bru­tal­nym, egois­tycznym, że się skrzyw­dziło dru­giego człowieka! Pot­rze­ba dru­giego człowieka , który po­może, os­trzeże, upom­ni w imię dob­ra, życzli­wości! Pot­rze­ba dru­giego człowieka, który ura­tuje od roz­paczy! Pot­rze­ba człowieka wier­ne­go, który nie zdradzi nie odej­dzie, nie opuści, nie zdarzy się czas próby, niepo­wodzeń, klęsk, ka­tas­trof życiowych, gdy wszys­cy się od­suną, potępią, za­pomną, który po­cie­szy, po­dep­rze, po­da rękę, poz­wo­li uwie­rzyć siebie, przy­niesie nadzieję i ra­dość! Bo uczciwość i prawdomówność to by­cie do dys­po­zyc­ji, to go­towość do te­go, by usłużyć, pomóc, przy­dać się! To chęć, by być pot­rzeb­nym! Czas jest zaw­sze tym egza­mina­torem, przed którym nie os­ta­nie się żad­na złuda, ani zaśle­pienie!
Nie stawaj przed nikim Bartonie, lecz przed swoim sumieniem! Jeśli w nim stwierdziłeś, że P.Silbert jest tego wart, bo jest dobrym i prawym człowiekiem, broń go! Jeśli robisz to z innych pobudek niż w/w, żal mi ciebie bo się zatraciłeś! Dziesiątki razy ci powiedziałem, mnie nie ubliżysz, jestem ponad To...
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez leshec80@portal » 11 lut 2014, o 08:26

MinimusieIQ75 - nie bądź gołosłowny, nie kłam nie manipuluj! Prosiłem cie już wielokrotnie i prosił będę - pokaż te cytaty!
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron