Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Komentarze do artykułów w portalu

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez barton@jawnet » 31 sty 2014, o 10:08

Mnie nie chodziło o to, że ktoś tam się "dorabia" ale o to, ze w takiej spółdzielni też jest mnóstwo osób zatrudnionych. Niech przewodniczący RN robi porządki u siebie a nie szuka bałaganu w urzędzie. Już wymyślił kuriozum, aby płacić za śmieci jak za zużycie wody. Ciekawe jak przyjdzie rozliczenie ( w tamtym roku za pół roku 150 ton wody różnicy) to jakby to rozliczył. Nie chodzi mi o szukanie dziury w całym.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez waldorf@portal » 31 sty 2014, o 10:18

barton@jawnet.pl napisał(a):Mnie nie chodziło o to, że ktoś tam się "dorabia" ale o to, ze w takiej spółdzielni też jest mnóstwo osób zatrudnionych. Niech przewodniczący RN robi porządki u siebie a nie szuka bałaganu w urzędzie. Już wymyślił kuriozum, aby płacić za śmieci jak za zużycie wody. Ciekawe jak przyjdzie rozliczenie ( w tamtym roku za pół roku 150 ton wody różnicy) to jakby to rozliczył. Nie chodzi mi o szukanie dziury w całym.


W takim razie źle odczytałem Twoje intencje, przepraszam.

waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez nick@portal » 31 sty 2014, o 11:53

barton@jawnet.pl napisał(a):Mnie nie chodziło o to, że ktoś tam się "dorabia" ale o to, ze w takiej spółdzielni też jest mnóstwo osób zatrudnionych. Niech przewodniczący RN robi porządki u siebie a nie szuka bałaganu w urzędzie. Już wymyślił kuriozum, aby płacić za śmieci jak za zużycie wody. Ciekawe jak przyjdzie rozliczenie ( w tamtym roku za pół roku 150 ton wody różnicy) to jakby to rozliczył. Nie chodzi mi o szukanie dziury w całym.



:D:D Brawo Barton, z niecierpliwością czekamy na rozliczenie wody.... Mam nadzieję, ze telewizja zrobi wywiad z panem Bochenkiem na ten temat, a i może Pan Bochenek wyśle list do redakcji z wyjaśnieniami dlaczego robi się ludzi w bambuko... Wiem, że swego czasu wypowiadał się jakiś tam chwiejący Pan z zarzadu spoldzielni, ale juz tam chyba nie pracuje. Czekamy na rozliczenia...:|
nick@portal
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 31 sty 2014, o 14:04

Pan Bochenek może tego nie pamięta albo był w strukturach reżimowych niemniej te normalne, pracownicze nie powstawały li tylko do obrony przed pracodawcami ale też przed głupotą i krótkowzrocznością rządzących.
Z jednym mogę się zgodzić:
Z życiowego doświadczenia wiem, że nagłe zainteresowanie związkami zawodowymi do tej pory biernych pracowników, świadczy o tym, że pracodawca niezbyt dobrze obchodzi się z podwładnymi bądź też, że szykują się jakieś większe zwolnienia lub finansowe cięcia. Związek zawodowy jest w takim przypadku parasolem ochronnym.

W SM Górnik, związki zawodowe powstały dużo... dużo wcześniej.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez janusz66@portal » 31 sty 2014, o 14:24

Ale o co chodzi? Przecież Bochenek to taka sama miernota jak Matysik.
Najpierw niech spojrzy na swoje podwórko a później próbuje wytykać innym.
Marku Barton dobrze pokazał zależność. Tak jak w MZNK jest być może przerost zatrudnienia tak i w Spółdzielni Górnik nie jest lepiej. A kasa idzie tylko od lokatorów.
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez brawojasiu@portal » 31 sty 2014, o 15:23

Bartonie, z tego co pamiętam to Bochenek chciał dać ludziom możliwość wyboru, żeby mogli rozliczać za śmieci wg wody, osób bądź metrarzu, jak kto woli a nie tylko wg osób, taką możliwość dał ustawodawca ale nasz prezydent wykluczył inne, dlaczego?
dlatego że sam zasiadał w radzie mpo i większe wpłaty od mieszkańców były mu na rękę?
pisanie że Bochenek wymyślił "niekorzystne dla jaworznian" rozliczanie śmieci wg wody jest wprowadzanie w błąd, celowym?
czepiacie się że ludzie za społeczną pracę i angażowanie swojego zazwyczaj prywatnego wolnego czasu zarabiają po kilkaset zł miesięcznie ale to że np prezes pkm zarabia prawie 30 tys wam nie przeszkadza? i to jest normalne?
brawojasiu@portal
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez waldorf@portal » 31 sty 2014, o 15:25

janusz66@poczta.jaw.pl napisał(a):Ale o co chodzi? Przecież Bochenek to taka sama miernota jak Matysik.
Najpierw niech spojrzy na swoje podwórko a później próbuje wytykać innym.
Marku Barton dobrze pokazał zależność. Tak jak w MZNK jest być może przerost zatrudnienia tak i w Spółdzielni Górnik nie jest lepiej. A kasa idzie tylko od lokatorów.


po takich komentarzach to Ty przedstawiasz się tu jako jedyna miernota :)
waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez waldorf@portal » 31 sty 2014, o 15:30

brawojasiu@poczta.jaw.pl napisał(a):Bartonie, z tego co pamiętam to Bochenek chciał dać ludziom możliwość wyboru, żeby mogli rozliczać za śmieci wg wody, osób bądź metrarzu, jak kto woli a nie tylko wg osób, taką możliwość dał ustawodawca ale nasz prezydent wykluczył inne, dlaczego?
dlatego że sam zasiadał w radzie mpo i większe wpłaty od mieszkańców były mu na rękę?
pisanie że Bochenek wymyślił "niekorzystne dla jaworznian" rozliczanie śmieci wg wody jest wprowadzanie w błąd, celowym?
czepiacie się że ludzie za społeczną pracę i angażowanie swojego zazwyczaj prywatnego wolnego czasu zarabiają po kilkaset zł miesięcznie ale to że np prezes pkm zarabia prawie 30 tys wam nie przeszkadza? i to jest normalne?


Dokładnie tak było. I jeszcze na sesji, chyba w 2012 roku, Prezydentowi nerwy puściły i obrażał Bochenka.

Za takie śmieszne pieniądze w życiu nie użerałbym się z niektórymi spółdzielcami.
waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez brawojasiu@portal » 31 sty 2014, o 15:44

a lehnortowa? jak przestała być dyr lo3?
bo mąż zadawał niewygodne pytania min o cenę wody w mieście
kto zmienił na dobę przed rozstrzygnięciem konkursu na dyr lo3 skład komisji? żeby przegłosować swojego kandydata? kto pierwszy wprowadził białoruskie standardy w jaworznie?

gdzie wtedy byliście? bartony, netkuby, grishamy, wieszcze, janusze66, rebarony, leshec80 i inni podobni? dlaczego nie byliście piany :!:że demokracja jest zagrożona?

taki to wielki mąż stanu i dobroczyńca:oops:
brawojasiu@portal
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Coś się dzieje w naszym magistracie - list do redakcji

Postprzez netkuba@portal » 31 sty 2014, o 15:46

waldorf@poczta.jaw.pl napisał(a):
Za takie śmieszne pieniądze w życiu nie użerałbym się z niektórymi spółdzielcami.


Za takie, czyli jakie?

Kolejna sprawa, tutaj ręki nie dam sobie uciąć, ale czy czasem ustawa nie wymagała wyboru JEDNEGO spośród 3 sposobów rozliczania śmieci dla całej gminy? Były w ustawie 3 możliwości, wg wody, powierzchni lokalu i liczby osób, ale tak jak napisałem z tego co kojarze to gmina mogła wybrać tylko 1 sposób na swoim terytorium. Jeśli się mylę to proszę o jakieś źródłó.\

Jasiu - zgłoś to do prokuratory, bo rozumiem, że masz na to dowody, poza swoją wyobraźnią?
Avatar użytkownika
netkuba@portal
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron