Budżet po myśli opozycji

Komentarze do artykułów w portalu

Budżet po myśli opozycji

Postprzez hawkmoon@portal » 1 lut 2014, o 16:25

pavel@poczta.jaw.pl napisał(a):
redbaron@poczta.jaw.pl napisał(a):
Problem lezy też w tym że uprawnieni do wyborów to nie tylko forumowicze jaw.pl ale zwykli mieszkancy którzy zainteresowanie polityka maja tyle wspolnego co nic i decyzje na kogo zaglosuja podejmuja w ostatniej sekundzie gdy maja przed soba karte do glosowania. A ludzie miedzy sobia unikaja rozmów o polityce wiec ja bym nie byl tego tak pewien ze dostaną kopa choc nie ukrywam ze zasluzyli na to.


Ta nadzieje mają pewnie radni z "jarmarcznej koalicji" jak pisze o nich Redbaron. Myślę, że w ciągu ostatnich miesięcy Rubikon przekraczaliśmy kilka razy. Pierwszy raz podczas głosowania na JBO - 15 tysięcy ludzi, potem gdy trzy i pół tysiąca ludzi oglądało na żywo sesję z nauczycielami gdy jeszcze niedawno śledziło sesje trzysta osób najwyżej. Potem była pamiętna akcja o Galenę - prawie pięć tysięcy podpisów internetowych i ponad trzy tysiące na papierze. No i ostatnia sesja, kiedy padł absolutny rekord oglądalności - sześć i pół tysiąca wyświetleń, które mogło widzieć nawet ponad 10 tysięcy ludzi. A pamiętajmy, że na wybory chodzi 30 tys. ludzi. Czyli większość aktywnych wyborczo obywateli mogła być zaangażowana w ostatnie wydarzenia. I o to chodzi właśnie w demokracji by się interesować.

Nasze miasto i jego obywatele powinni stać się teraz obiektem badań naukowych, żeby jednoznacznie odpowiedzieć - co się stało, że tak bardzo zaangażowaliśmy się w naszą małą ojczyznę?
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez leshec80@portal » 1 lut 2014, o 16:33

to się stało że się porąbało :)

niestety ale do naszego miasta zaczęto przenosić "parlamentarne" metody pracy. Co niestety dla środowiska lokalnego jest bardziej na szkodę niż na pożytek... co więcej niektóre ugrupowania przenoszą swoje doświadczenia z województwa szykując nam buble (takie prawdziwe - nie jak nasz rynek).

Nie mam zamiaru nikogo nikim straszyć - ale obyśmy się w naszym mieście nie doczekali "Stadionu śląskiego", "Kolei śląskich", "Inteko" itp.
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez katowicka@portal » 1 lut 2014, o 17:27

Hawkmoon:
Wbrew wszystkiemu nic wielkiego się nie stało. Nie wybuchła żadna bomba, ludzie nie obudzili się z letargu.

W ostatnich latach miasto skoczyło mocno do przodu i nadal się rozwija.
Chociażby w kwestii infrastruktury: ODN ulżyła mieszkańcom Dąbrowy Narodowej i Łubowca, na podobną ulgę wraz z budową OPD i OPN czekają mieszkańcy kolejnych dzielnic. Wraz z rozwojem mieszkańcy dostali też do ręki nowe narzędzia jak np. JBO - a z nim świadomość, że poza kartką wyborczą raz na 4 lata mają też chociaż minimalny wpływ na swoje otoczenie.

Prezydent święty nie jest, wielu wpadek by uniknął, gdyby miał nieco więcej zmysłu PR, ale udaje (lub raczej udawało) mu się pchać ten wózek do przodu, bez większych zgrzytów.

Ludzie lubią porządek i święty spokój.
A ten w ostatnich miesiącach im zdecydowanie zakłócono. Jak z jazdą samochodem, większość leje paliwo, przekręca kluczyk i jedzie, do momentu kiedy ten nie zaczyna wydawać niepokojących dźwięków. Nic więc dziwnego, że zaczęli baczniej się przyglądać co jest przyczyną owych niepokojących dźwięków dochodzących z jaworznickiego magistratu.

Wraz z rozwojem, rośnie też świadomość społeczna dot. możliwości wpływu na to co się dzieje w samym magistracie. Nie zaglądałem do archiwów, ale strzelam w ciemno, że do tej pory obywatelska inicjatywa uchwałodawcza była w Jaworznie rzadko wykorzystywana. Gdy podniosła się awantura o JBO, okazało się, że mieszkańcy też mają realną możliwość narzucić RM czym ma się zająć.

Ostatnio wrzuciłem tu link dot. wyroku WSA w sprawie zakazu rejestrowania sesji i komisji RM (organów kolegialnych władzy publicznej). Dzień później ten sam link na FB wrzuciła p. Ewa Zuber, powielił go Alex... i tak informacja się roznosi, a wraz z nią rośnie świadomość społeczna co do możliwości prawnych wśród mieszkańców.

Osobiście teraz czekam, czy owa grupa radnych zaryzykuje zabawę w sapera, próbując wbrew zdrowemu rozsądkowi usankcjonować swoistą cenzurę i kto pierwszy przywali im wtedy pozwem złożonym w WSA w Gliwicach.
Avatar użytkownika
katowicka@portal
 
Posty: 107
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez ad-vocem@portal » 1 lut 2014, o 18:01

Wie ktoś może kiedy i gdzie będą zbierane podpisy pod petycją o finansowanie remontu sali widowiskowej w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym? Za "galerią" nie głosowałem, bo to prywatna sprawa biznesmenów ale sala dla młodzieży i dzieci to inna sprawa. Chętnie oddam swój głos.
Avatar użytkownika
ad-vocem@portal
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez barton@jawnet » 1 lut 2014, o 18:07

Nikt nie zbiera, nie słyszałem. W sumie to prywatna sprawa mieszkańców Osiedla Stałego, więc niech sobie zbierają tam podpisy. Może niech zaangażują do zbierania podpisów jakąś nauczycielkę, którą poprą dzieci i młodzież.

Ps. Jak już wybudują Galenę, to dom kultury na Osiedlu Stałym będzie świecić pustkami. Szczególnie w ciepłych porach roku. ;)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Budżet po myśli opozycji

Postprzez hawkmoon@portal » 1 lut 2014, o 18:14

Popieram petycję, choć myślę, że skuteczniejsze będzie wybranie radnych, którzy popierają tę idee. Już za 9 miesięcy.

Dokumentacja dla tej przebudowy jest już gotowa, więc wystarczy decyzja nowej rady o przyznaniu środków i ruszymy do pracy. Podobnie ze stadionem lekkoatletycznym.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez grisham@portal » 1 lut 2014, o 18:18

Radni zabrali kasę na jej remont, mieszkańcy ost. zpewne będą o nich pamiętać na jesień, z moją skromną osobą na czele. Radny Ciołczyk, to radny z mojego okręgu, wątpię czy wie gdzie znajduje się Osiedle Stałe, podobnie Fudała i Tarabuła. Naciski mieszkańców już były, między innymi walczyła o to radna Gacek. Została sprawa remontu wciągnięta do projektu budżetu na 2014, niestety radni w swej wojence po prostu zdjęli owy remant, bo tak i nie wyjaślini dlaczego, czego trzykrotnie domagała się Radna Gacek. Takie mieli widzimisie.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Budżet po myśli opozycji

Postprzez grisham@portal » 1 lut 2014, o 18:22

barton@jawnet.pl napisał(a):

Ps. Jak już wybudują Galenę, to dom kultury na Osiedlu Stałym będzie świecić pustkami. Szczególnie w ciepłych porach roku. ;)


I tu się Barton nie zgodzę, działa on prężnie cały rok, program jest tak bogaty, różnorodność zajęć powala, cóż nie każdy swój wolny czas spędza w galeriach.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Budżet po myśli opozycji

Postprzez barton@jawnet » 1 lut 2014, o 18:22

robi@poczta.jaw.pl napisał(a):Baba masz rację Silbert myśli że Jaworzno to jakaś republika bananowa i wszystko może ,nawet zabrać kompetencje radnym i ich zastraszyć, myślisz że on umie czytać i zna konstytucję-facet ze średnim wykształceniem z guzika na mazutowni, jesteś niepoprawnym optymistą


A czytałeś jego CV ?, że takie pierdoły pociskasz ?. Nie ma to jak pisać na temat, o którym nie ma się żadnego pojęcia. Byle tylko coś napisać na człowieka. Podejrzewam, że nawet ze znajomości tabliczki mnożenia przegrałbyś ze Silbertem. Nie podnoś sobie jednak tak wysoko poprzeczki. Nie ta liga.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Budżet po myśli opozycji

Postprzez barton@jawnet » 1 lut 2014, o 18:24

grisham@poczta.jaw.pl napisał(a):I tu się Barton nie zgodzę, działa on prężnie cały rok, program jest tak bogaty, różnorodność zajęć powala, cóż nie każdy swój wolny czas spędza w galeriach.


Bo nie ma jeszcze Galeny. Pieć minut autobusem z OST ;). Jestem prawie pewny że ona wraz z przyległymi plantami przyciągnie dzieci i młodzież. O rynku nie wspomnę. Tym bardziej, że pewnie na początku, aby przyciągnąć klientów będzie dużo atrakcji. Inna sprawa, że "galerianek" miejsce w galerii, a nie w domu kultury.

PS. Ale mnie nie chodziło o działalność MDK tylko o apel w zbieraniu głosów.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron