Odwaga towar deficytowy

Komentarze do artykułów w portalu

Odwaga towar deficytowy

Postprzez obywatel60@portal » 26 sty 2014, o 17:48

Jestem zdziwiony postawą Prezydenta i radnych.
Zamiast promować miasto poprzez wspólna politykę nakierowaną na zachęcanie inwestorów do otwierania tu swoich biznesów to walą się po łbach nawzajem.
Prezydent miasta , Poseł i Senator pokazali już wyborcom kiedyś że wspólna współpraca zaowocowała pozyskaniem dla miasta ogromnych środków inwestycyjnych.
Poszedł przekaz na zewnątrz że tu jest współpraca trzeba było to pielęgnować i rozwijać dla dobra nas wszystkich.
Jestem przekonany że nikt kto odwiedza nasze miasto nie będzie go kojarzył z Prezydentem i radnymi tej czy tamtej opcji politycznej tylko z fajnie rozbudowanymi drogami , fajny rynkiem , biblioteką itp.
TERAZ KŁÓCĄC SIĘ NAWZAJEM O BUDŻET KTÓRYM RADNI CHCĄ KUPIĆ SOBIE GŁOSY W SWOICH DZIELNICACH PSUJECIE TO WSZYSTKO.
Wydano pieniądze na promocję miasta i teraz wspólnie to niszczycie.
Świadczy to że nie liczy się dla was dobro mieszkańców tylko własne małe interesy.
obywatel60@portal
 
Posty: 81
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez hawkmoon@portal » 26 sty 2014, o 17:59

Franku, rozumiem, że nie w smak Ci to, że piszę. Pragnę Cię zasmucić - nie przestanę jeśli nadal będziecie robić ludziom wodę z mózgu. Jeśli wciąż będziecie ściemniać, manipulować, przeinaczać i kłamać, to będę z uporem osła to prostował.

W kwestiach służbowych również w godzinach pracy, ponieważ mam w swoich obowiązkach również zajmowanie się promocją projektów i ich konsultacjami. Stąd między innymi moja aktywność na forum wieżowców. W godzinach pracy występuje przed waszymi kamerami. To jest dokładnie to samo. Tylko wpisując się na forum mam pełną kontrolę nad swoimi słowami. I mogę być pewny, że nikt ich nie potnie próbując wydobyć inny sens niż była ich intencja.

Możesz być spokojny, że nie dam się zakneblować jak to za papy błogosławieństwem zrobili radni SLD, PLS i PO mieszkańcom Jaworzna.

Znamy się i dobrze wiesz, że politykę i polityków mam w dolnej części pleców. A z durniami po prostu nie gadam, bo szkoda na nich czasu. Paru się już przekonało. Z tego też powodu będę z całej siły walczył byście byli wolnym, niezależnym i obiektywnym medium. Nawet jeśli to będzie Ciebie i papę uwierało.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez franek@portal » 26 sty 2014, o 18:13

Tomaszu: wiesz że cię lubię bo może mamy niektóre podobieństwa, ale dlatego że cię znam, to od początku śmierdzi mi to Twoimi pomysłami do prowadzenia wojenek i angażowania w nie ludzi.

ps. kiedyś rozmawiałem z osoba ze Stalexportu i wiesz co mi powiedzieli, że gdyby nie było takiej wojny z nimi to już dawno dałoby się dogadać.

Wiem że ty lubisz wojny i atrakcje bo wiecznie brakuje ci adrenaliny ale proszę nie idź ta drogą - wykończysz kolegów którzy nie mają takich silnych nerwów jak Ty.

ps2. widzę że wasz przekaz jest gruby i nie przebieracie w środkach co pokazaliście już nie raz. Ale na wasze rozliczenie jeszcze przyjdzie czas - z perspektywy zobaczysz jak to was ocenią mieszkańcy. Bo czas najlepiej ocenia.

ps3. Przez 24 lata gazety wszyscy z tej gromadki raz nas kochali raz nienawidzili. Taka niestety dola dziennikarza że nie może mieć _kolegów_ szczególnie wśród urzędników. Dopiero byście zmanipulowali gdybyśmy nic nie pisali. Całował byś alexa po tyłku, tylko nie wiem czy z wzajemnością.
Avatar użytkownika
franek@portal
 
Posty: 139
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez miszmasz@portal » 26 sty 2014, o 18:16

Obywatel60 - zawsze tak było i zawsze tak będzie.......amen...
miszmasz@portal
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez hawkmoon@portal » 26 sty 2014, o 18:42

Znów muszę sprostować, bo próbujesz dać przekaz, że to miasto rozpętało jakąkolwiek wojnę ze STX. Właśnie od samego początku usiłowaliśmy się z nimi dogadać na co są dokumenty.

Historia zaczęła się w marcu 2000 roku, kiedy STX zamknął znienacka węzeł Jeleń. Miastem władał wówczas prezydent Tarabuła.

Trzy lata później prezydentem był już Silbert, powstawało Studium Komunikacyjne, a jego autorzy, po wykonaniu analizy stwierdzili bez najmniejszych wątpliwości, że węzeł Byczyna jest dla Jaworzna zdecydowanie gorszy niż węzeł Jeleń. I jeśli mamy się starać to o Jeleń. Rozpoczęły się wizyty w STX. Rozumiemy ich podejście biznesowe. Oni stawiają warunki, my rozważamy, czy można je przyjąć.

8 marca 2004 roku wielki zjazd samorządowców z okolicznych powiatów i dyrektor STX. Zapadają ustalenia, że STX otworzy węzeł Jeleń gdy będzie mu się to opłacać a będzie się opłacać, gdy powstanie droga wysokiej klasy łącząca miasto i prowadząca do węzła. I będzie nią jeździło co najmniej 2 tysiące samochodów na dobę. Warunek zaporowy ale co robić - zgadzamy się na niego. Dokument został przez wszystkich podpisany - starostów, burmistrzów, prezydentów, STX, żeby była podstawa do pracy i nikt nie podstawiał nóg.

Zbudowanie takiej drogi to nie przelewki. Trzeba wydać dziesiątki milionów złotych, podzielić i kupić kilkaset działek prywatnych. Ale przystępujemy do pracy. Trzy lata później projektant chce ze STX uzgodnić dokumentację na styku z węzłem. Byliśmy w ciężkim szoku, kiedy koncesjonariusz odmówił uzgodnienia projektu. Dlaczego? Bo nie pozwala mu koncesja. No to ich pytamy - co jest w koncesji, że nie możecie uzgodnić projektu? Nie powiemy, bo to jest tajne.

W tym samym czasie holenderski inwestor wygrywa przetarg na działki w Jeleniu przy węźle. Ma budować park technologiczny. Ma zatrudniać dwa tysiące inżynierów. Dopytuje się STX o losy węzła. Koncesjonariusz odpisuje, że wkrótce będzie zamykał nawet wjazd w stronę Katowic. Holendrzy wycofują się z podpisania aktu notarialnego. Na ten teren wchodzą później Chińczycy.

Pojechaliśmy do prezesa STX, no co on może... będą węzeł Jeleń zamykać, bo im koncesja każe.

Franku - sam powiedz - to my rozpętaliśmy konflikt?

Zmieniliśmy projekt DWR tak by nie tykać się działek STX, dostaliśmy pozwolenia. Zdobyliśmy kasę na budowę i z nią ruszyliśmy. STX zawiadomił policję, że wdarliśmy się na węzeł i kradniemy drewno. Policja popatrzyla w papiery jakie mieliśmy, ukłonili się i pojechali w swoją stronę. Byliśmy na prawie. Franku - my zaczynaliśmy jakiś konflikt?

Znów, na swoją modłę posłuchałeś jednej strony i próbujesz wyciągać wnioski. Tymczasem fakty są takie, że zbudowanie DWR uratowało dla Jaworzna węzeł jeleński, a konflikt z STX uniemożliwił spółce jego całkowite zamknięcie. Miej świadomość, że autostrada będzie w tym miejscu zawsze, podobnie jak połączenie z nią. A z punktu widzenia miasta nie ma znaczenia czy to połączenie będzie czynne w 2010, 2017 czy 2027 roku. Tu potrzebne jest myślenie z perspektywą dłuższą niż jedna a nawet pięć kadencji.

I obojętnie co by Ci powiedział rzecznik spółki lub ktokolwiek inny, to miej świadomość, że to jest firma zainteresowana kasą a nie prawdą czy interesem publicznym. I gadać będzie to, żeby się przedstawić w lepszym świetle niż stawiają ją fakty, czy podpisane przez prezesów papiery.

Węzeł Jeleń któregoś dnia będzie otwarty. I będziesz zdziwiony, że nastąpi to wcześniej niż dokona żywota STX. Dzięki stanowczości i temperaturze sporu, u którego źródła nie leżał mój, czy czyjkolwiek temperament, ale niedotrzymanie publicznie zawartych ze stroną samorządową ustaleń.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez marek978@portal » 26 sty 2014, o 20:51

Hawkmoon. Gadane zawsze miałeś dobrą, ale nic poza tym. Stalexport zamknął węzeł za Tarabuły, ale było to związane ze skargami mieszkańców Jelenia na uciążliwości związane z ucieczką (przez Jeleń) samochodów ciężarowych. Otwarcie można było negocjować. Co prawda łatwiej zamknąć niż otworzyć, ale nie można zamykać sobie drogi wytaczając czołgi. To było głupie i dzisiaj odkręcić to może tylko nowy prezydent. Co i tak nie będzie łatwe. Te głupie przechwałki (dziecięce)"szybciej przejedziesz przez Jaworzno jak autostradą". Te słupy elektryczne wytykane autostradzie. Po prostu przedszkole. A już budowa tzw. DTR-ki to strzał nie w kolano, ale w oba kolana i jeszcze w stopę. Macie dojazd jest ok.
marek978@portal
 
Posty: 160
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez hawkmoon@portal » 26 sty 2014, o 20:56

Nie chce mi się z tobą gadać. I tak wszyscy widzą, że bzdury napisałeś.

Czyli to wina mieszkańców Jelenia, że nam zamknęli węzeł? A nie koncesji, aneksu nr 4, którego treść została ujawniona dzięki naszym staraniom?
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez grzegorz1266@portal » 27 sty 2014, o 08:06

Tak Franiu masz racje jedni was kochali inni nie. Wcale się nie dziwię bo WASZA GAZETKA zawsze stała po czyjeś stronie. Przecież to wy wynieśliście Silberta na piedestał. Pamiętam jak dziś Tarabułę z czarną przepaską - czyż nie tak było FRANIU. Wtedy czerwoni was nie kochali - kochał was Silbert. Dzisiaj nakładacie czarną opaskę Silbertowi - kochają was czerwoni nie lubią ludzie Silberta.
Franiu nie matacz zawsze byliście polityczną prasą mam nadzieję że już nie długo.
Za rok 1500 nakładu za dwa lata 1000 za trzy lata 500 za cztery lata 0.
Ale tak nieobiektywnej prasy nie będę żałował.
grzegorz1266@portal
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Odwaga towar deficytowy

Postprzez misio1961236@portal » 27 sty 2014, o 11:33

Monument Ja i Moje Miasto powoli się rozpada . Posłuszne pieski kiedyś gryzły po
d....ach podgryzały gardło, teraz ledwie prubują kąsać po kostkach. Upadły w swych wypowiedziach tak nisko
Avatar użytkownika
misio1961236@portal
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości