O budżecie i pensjach urzędników

Komentarze do artykułów w portalu

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez grisham@portal » 25 sty 2014, o 23:37

Nawet Barton i Jaw90 nadają na podobnych falach.;)

To się porobiło:oops:
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez mnc@portal » 25 sty 2014, o 23:48

Przypominam "do redakcji":
KODEKS ETYKI DZIENNIKARSKIEJ

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Przyjmując zasady Karty Etycznej Mediów i deklaracji Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, uznajemy, że:

- zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych:!: informacji oraz różno-rodnych opinii, a także umożliwianie udziału w debacie publicznej,

- wolności słowa i wypowiedzi musi towarzyszyć odpowiedzialność:!: za publikacje w prasie, radiu, telewizji czy Internecie,

- dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora:!:, redaktora:!:, wydawcy:!: lub nadawcy:!:.

I - Informacje i opinie

1.Informacje należy wyraźnie oddzielać od interpretacji:!: i opinii.

2.Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek:!:, oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście i opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach.

3.Opinie mogą być stronnicze, ale nie mogą zniekształcać faktów i być wynikiem zewnętrznych nacisków:!:.

4.Błędy i pomyłki wymagają jak najszybszego sprostowania, nawet jeśli nie były zawinione przez autora lub redakcję i bez względu na to, czy ktokolwiek wystąpi o sprostowanie:!:.

Moim skromnym zdaniem portal i gazeta stała się brukowcem
Gazeta i portal niewiele ma wspólnego z dziennikarstwem o ile w zamiarze właściciela/li gazeta jest gazetą a nie ulotką reklamową, tylko że za ulotkę reklamową nie trzeba płacić.
mnc@portal
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez katowicka@portal » 26 sty 2014, o 00:07

Barton:
Co do tych dotacji celowych - było to poruszone przez radnych przy jakiejś okazji.

Chodzi o to: http://bip.jaworzno.pl/?content=16155&id=2086
W 2013r z powodu sporej ilości chętnych pieniądze przewidziane na ten cel się skończyły dość szybko. Pomysł jest słuszny, ale nie na tyle, żeby z jego powodu ciąć co się da. Równie dobrze można później spokojnie dołożyć monetę przy podziale nadwyżki.

Natomiast przebudowy ulic to jakaś chora wizja.
Katowicka i kilka innych główniejszych ulic nie ma kanalizacji burzowej, a oni chcą budować ją na ulicach podpadających pod gruntówki...
Avatar użytkownika
katowicka@portal
 
Posty: 107
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez wieszcz@portal » 26 sty 2014, o 00:13

Marku978 - uderz w stół, a nożyce się odezwą. Skoro masz tak czyste i przejrzyste sumienie to jak mogłeś się wystraszyć? Zamiast ogólników chociaż raz się zastosuj do prośby i podeprzyj się oficjalnymi (a nie wymyślonymi) danymi.
wieszcz@portal
 
Posty: 89
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez obywatel60@portal » 26 sty 2014, o 08:58

Czy statystycy z Co Tydzień podadzą ile przypada średnio dzieci na jednego Nauczyciela
(przedszkola, szkoły) i ile to kosztuje na jedno dziecko
Oraz ile przypada obywateli miasta Jaworzna na jednego urzędnika miejskiego i ile to kosztuje .

W wydatkach na oświatę i wychowanie z budżetu miasta 64%excl.gif stanowiły wydatki na przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Liczba osób w wieku 7–15 lat wyniosła 7,3 tys., tj. 8% ogółu ludności.

tu są dane z 2011 roku publikowane przez Urząd Statystyczny w Katowicach
www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_slaskie/portrety_miast/miasto_jaworzno.pdf
obywatel60@portal
 
Posty: 81
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez marek978@portal » 26 sty 2014, o 09:07

Wieszcz. Możesz mi wierzyć, że się nie wystraszyłem. Ja ani nikt z członków mojej rodziny nie pracujemy w urzędzie. Silbert to mnie może ......... Nie muszę się podlizywać i donosić i jeszcze pytać Silberta, czy dobrze powiedziałem (jak to zrobił jeden z byłych radnych występujący na sesji rady). Jeszcze raz powtórzę jeżeli miałbym, chociaż cień nadziei, że spełnisz groźbę i oddasz mnie do sądu to adres masz zapewniony. Ale Ty polecisz do swojego pryncypała z wiadomością, że ustaliłeś adres jednego z uczestników forum i jeszcze będziesz chciał za ta "pracę" premie z moich podatków.:P
Co do prośby Bartona, to wystarczy zadzwonić i zapytać jakiegoś kompetentnego radnego. Ja tak czynię. Jak tylko uda mi się dodzwonić (niedziela) napiszę.
marek978@portal
 
Posty: 160
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez obywatel60@portal » 26 sty 2014, o 10:47

PRAWDA TO TOWAR DEFICYTOWY
DOCZEKAM SIĘ NA TE WYLICZENIA EKSPERTÓW Z CO TYDZIEŃ !!!!!!!
LUDZIE MAJA PRAWO ZNAĆ PRAWDĘ !!!!!!!!

Dane z 2011 roku publikowane przez Urząd Statystyczny w Katowicach
www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_slaskie/portrety_miast/miasto_jaworzno.pdf
obywatel60@portal
 
Posty: 81
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez obywatel60@portal » 26 sty 2014, o 12:21

Panie Matysik Silbert nie zwolni z pracy tych co zarabiają 8-12 tysięcy
A tych co zarabiają 1600
Jeżeli pana kumple obetną na wynagrodzenia 2500000
130 przewidywana ilość ludzi do zwolnienia
12 - ilość miesięcy
To (2500000/130)/12=1602
Będzie to początek końca ludzi z najniższymi zarobkami w Urzędzie Miasta Jaworzna.
obywatel60@portal
 
Posty: 81
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez maksimus-75@portal » 26 sty 2014, o 13:39

Nic nie bój Marek, mnie też straszyli:x Ba, nawet nagrodę wyznaczyli za Maksimusa:) Pytanie jest zasadnicze; kto tu zającem a kto hartem?:P
Z każdej sytuacji jest wyjście!
Niech związek zawodowy, ten który ma bronić tych słabszych, rozpocznie negocjacje z Panem prezydentem, by uszczuplić pensje tym suto nagradzanymmsn-wink.gif Począwszy od prezydentów, a na kierownictwie placówek skończywszymsn-wink.gif
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

O budżecie i pensjach urzędników

Postprzez hawkmoon@portal » 26 sty 2014, o 17:04

Na prośbę kolegi wklejam:

"Radni Chudzikiewicz i Przybyłka przez tyle lat w samorządzie nie wiedzą, że samorządowcy nie są służbą cywilną, że płace w samorządach nie były obłożne zamrożeniem, a w Jaworznie rosły wręcz symbolicznie, a zwiększane były środki na inwestycje Nie wiedzą też, że płace realnie nie wzrosły (powyżej wskaźnik inflacji lub w stosunku do średniej krajowej)."
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron