Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Komentarze do artykułów w portalu

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 23 sty 2014, o 21:16

leman@jawnet.pl napisał(a):
nie prawda ! Czy uważasz, że redystrybutor naszych podatków tzn urzędnik zarabiający w 2004r 3 000zł (wtedy płaca min 824zł) dzisiaj ma zarabiać 6 000zł bo płaca min jest 1680zł ? :shock:
Prezydent też ma dwa razy więcej zarabiać?

Uważam, że temat jest niefortunny. I dlatego i autor i komentatorzy "pływają"


Ja tylko stwierdzam fakty. Z mojego punktu widzenia redystrybutorami naszych podatków są również osoby notorycznie żyjące z żytniówki i "kuroniówki" oraz okupujące bez płacenia czynszu lokale socjalne. Tyle, że o ile pierwsza grupa odprowadza podatek od tego co zarobi z powrotem do kasy państwa to druga już niekoniecznie. No chyba, że mowa o podatkach pośrednich typu podwyższony przez miłościwie nam panujących podatek VAT i w głównej mierze akcyza na alkohol (choć to ostatnie też jest wątpliwe).

Szukałem jakichś widełek wynagrodzeń szarych pracowników naszej budżetówki ale znalazłem tylko post bartona z końca ubiegłego roku traktujący o zarobkach "suto opłacanych aniołków Silberta".
http://www.jaw.pl/forum/replies/26632/1/0/1

Prezydent Silbert MPO+UM - średnio 20500 zł co miesiąc za 2012.
Starzycki MPO+UM - średnio 21722 zł co miesiąc.
Kaczmarek UM - średnio 13008 zł co miesiąc.
Skarbnik Miasta - średnio 12305 zł co miesiąc.
Sekretarz Miasta - średnio 11246 zł co miesiąc.
...
Dyrektor MCKiS - średnio 8900 zł co miesiąc za 2012 + Nagroda Jubileuszowa w wysokości 26370 zł

Dyrektor Biblioteki - średnio 5800 zł co miesiąc.
Dyrektor Teatru sztuk - średnio 8800 zł co miesiąc.
Dyrektor orkiestry Archetti - 3442 zł a jako nauczyciel w szkole PSM - 4820 zł co miesiąc.
Dyrektor Ośrodka Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu - 5400 co miesiąc.
Dyrektor Muzeum Miasta - 6552 zł co miesiąc średnio.
Kierownik Jadłodajni - 6196 zł średnio co miesiąc.
Dyrektor MZNK - 8155 zł co miesiąc za 2012
Dyrektor MZDiM - 7107 zł co miesiąc.
Dyrektor "eM Band" Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna - 3313 zł na miesiąc + jeszcze trzy inne etaty.
Człowiek orkiestra thumbsup.gif.
Prezes zarządu MPWiK - 19802 zł co miesiąc a z drugiego etatu 3300 zł co miesiąc.
Wiceprezes zarządu MPWiK - 29283 zł co miesiąc.
Członek zarządu Wiceprezes MPWiK - 17104 zł co miesiąc
Prezes JTB - 16900 zł co miesiąc.
Prezez PKM - 23617 zł co miesiąc.
Wiceprezes PKM - 17656 zł co miesiąc.

Nie wiem czy te liczby są aktualne i czy są podane jako brutto/netto. Niemniej można ewidentnie zobaczyć, które stanowiska są w instytucjach stricte publicznych a które w tych "skomercjalizowanych". Pewnie jakby się komuś chciało pogrzebać to może w jakimś archiwum BIP-a znalazłby kwoty z 2004. Ale myślę, że można byłoby po prostu wartości powyżej podzielić przez 2.

BTW. Czy istnieje na tym forum opcja ignorowania postów napisanych przez niektórych użytkowników?
leman, to pytanie nie dotyczy oczywiście Twojej osoby.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez maksimus-75@portal » 23 sty 2014, o 21:17

Czytajcie i patrzcie uważnie i nie bójcie się niczego, sprowokowałem cymbałów i ryczą:P Gdybym mógł powiedzieć kim jestem uwierzylibyście w sekundzie, ale wtedy mnie by żaden związek nie pomógł:x
Ludzie Pawła szukają Maksimusa w każdy możliwy sposób8-) Was proszę o jedno - spokojnie:D
A Panu Chudzikiewiczowi należy pogratulować - ograli Cie człowieku jak smarkacza! Teraz chodź byś nie wiadomo co mówił i nie wiadomo co robił, Ci biedni ludzie będą myśleć po swojemu! Gratuluję:x
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez leshec80@portal » 23 sty 2014, o 22:31

maksimus-75@poczta.jaw.pl napisał(a):Czytajcie i patrzcie uważnie i nie bójcie się niczego, sprowokowałem cymbałów i ryczą:P Gdybym mógł powiedzieć kim jestem uwierzylibyście w sekundzie, ale wtedy mnie by żaden związek nie pomógł:x
Ludzie Pawła szukają Maksimusa w każdy możliwy sposób8-) Was proszę o jedno - spokojnie:D
A Panu Chudzikiewiczowi należy pogratulować - ograli Cie człowieku jak smarkacza! Teraz chodź byś nie wiadomo co mówił i nie wiadomo co robił, Ci biedni ludzie będą myśleć po swojemu! Gratuluję:x



Zwykle nie piszę takich rzeczy - ALE TY Q...A JESTEŚ GŁUPI JAK BUT!
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez wieszcz@portal » 23 sty 2014, o 22:39

Odpisujcie maksimusowi, dyskutujcie z nim, ja podejrzewam, że on został nasłany żeby rozpiździć to forum, a nie żeby pokąsać Silberta:ugeek:.
wieszcz@portal
 
Posty: 89
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez siux1@portal » 23 sty 2014, o 22:56

wieszcz@poczta.jaw.pl napisał(a):Odpisujcie maksimusowi, dyskutujcie z nim, ja podejrzewam, że on został nasłany żeby rozpiździć to forum, a nie żeby pokąsać Silberta:ugeek:.


Dopóki to forum będzie istnieć dotad matysik i jego ekipa mogą spac spokojnie. jest popyt na forum - jest biznes, jest sie po co wysilac pisac bzdury, bo ludzie czytają i interes sie kręci. Im więcej dyskusji, tym bardziej nawet sepleniący pseudo redaktorzyna będa się cieszyc, że wywołują skandale i wojnę na to, kto więcej komentarzy napisze. Tak jak w TVNie - nie liczy sie rzetelność tylko mięso na pierwszej stronie, w prime time, albo w każdym wpisie. Sami sobie jesteśmy winni.
Avatar użytkownika
siux1@portal
 
Posty: 127
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez leshec80@portal » 23 sty 2014, o 23:08

z mojej strony mam zamiar napisać list do ART-COM'u jako właściciela tego forum aby w jakiś sposób wpłynął na działania swojego partnera biznesowego, który tak rażąco narusza zarówno etykę dziennikarską jak i zwykłą ludzką przyzwoitość, Reszcie polecam to samo! W mieście jest wielu innych dziennikarzy którzy z pewnością nie zachowują się w taki sposób!
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez maksimus-75@portal » 24 sty 2014, o 00:32

Ja mam lepszy pomysł, poddać Was badaniom psychiatrycznym, łącznie z waszym guru:| Bo wam się nie dziwie, ale jemu tak! Nikt przy zdrowych zmysłach by wam tak nie pozwolił się zachowywać!
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez leshec80@portal » 24 sty 2014, o 08:14

maksimus-75@poczta.jaw.pl napisał(a):Ja mam lepszy pomysł, poddać Was badaniom psychiatrycznym, łącznie z waszym guru:| Bo wam się nie dziwie, ale jemu tak! Nikt przy zdrowych zmysłach by wam tak nie pozwolił się zachowywać!
Badania psychiatryczne to sobie sam zrób - nie potrafisz przedstawić żadnych argumentów - tylko inwektywy. My przedstawiamy wyliczenie, mówimy o faktach a ty co? cytując klasyka z twojego otoczenie - JESTEŚ PAN ZERO PANIE MAKSIMUS - a od siebie dodam "zero absolutne"
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez maksimus-75@portal » 24 sty 2014, o 08:24

Nazywaj mnie jak chcesz, żal mi was zakłamane... Wciągnęliście pracowników w swoje polityczne gierki, wykorzystacie ich wyciśniecie jak cytrynę, i wyplujecie jak gumę do żucia!!!!
A z tego co żeście tu wypisywali (jak to nazwałeś merytorycznie) jasno wynika, że pieniądze Silbert ma poukrywane w różnych zakamarkach! A wiec bezzasadna była kolejna próba Silberta, podniesienia ludziom podatku! Z tego wszystkiego jasno wynika, że słusznie radni wzywali na dywanik naczelników...
Co raz ciekawiej...
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicze wynagrodzenia do okrojenia

Postprzez etykadziennikarska@portal » 24 sty 2014, o 08:58

w zasadzie wystarczy przeczytać parę reguł z etyki dziennikarskiej, żeby ocenić że gazeta jaworznicka jak i nasza telewizja są jednostronni, i raczej nie używałabym na te instytucje określeń DZIENNIKARZE,bo to po prostu uwłaszcza prawdziwym ludziom w tej branży.
Zasady etyki dziennikarskiej
Bądź bezstronny. Dąż do obiektywności.
Przedstawiaj temat z wielu punktów widzenia. Pokaż racje wszystkich stron konfliktu.
Rzetelnie i uczciwie przekazuj treści.
Unikaj określeń wartościujących.
Rozdzielaj informację od subiektywnego komentarza.
Zbieraj informacje w etyczny sposób.
Okazuj szacunek swoim rozmówcom.

każdy po przeczytaniu tego moze sobie sam odpowiedzieć czy jaworznickie instytucje medialne tak działają
etykadziennikarska@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 82 gości

cron