Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Komentarze do artykułów w portalu

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez redakcja@jawnet » 26 sty 2014, o 17:03

Z radością zabrałem się do pisania tego felietonu. Bowiem do antypartyjnej krucjaty, którą prowadzę przez całe swe życie, przystąpił człowiek – ikona jaworznickiego biznesu – Jan Kurp. Na takie wsparcie nigdy nie liczyłem.
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 26 sty 2014, o 17:58

Ech. Osobiście poczekałbym teraz spokojnie na odniesienie się pana Kurpa do tego artykułu. Myślę, że nie byłby zadowolony w dorabianie do jego słów ideologii.
Uprzedzając fakty powiem, że Ojciec Święty też pewnie nie byłby zadowolony.

Niemniej panie redaktorze skoro wypowiada pan skądinąd słuszną krucjatę partiom politycznym, które szkodzą miastu to czy w najbliższym wydaniu CT znajdą się informacje w jakich to przedsiębiorstwach panowie radni Kaczmarczyk i bodajże Dzierwa lekką rączką zwalniali po 100 ludzi? Optymalizując i racjonalizując oczywiście co zapewne sami zwolnieni wraz z rodzinami przyjęli z głębokim zrozumieniem. Myślę, że mieszkańcy naszego miasta powinni wiedzieć, którym sąsiadom mogą zaufać.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez czeslaw1963@portal » 26 sty 2014, o 18:27

Silbert mówi że brzydzi się politykierstwem, ale on politykę uprawia! Na czerwcowych wyborach w Stowarzyszeniu Jaworzno Moje Miasto, tak bał się, że nie zostanie wybrany, bo bał się grupy osób związanych z PO, że naprędce zapisał ponad 20 nowych osób tuż przed wyborami. Ot tak wygląda demokracja i polityka wg Silberta!
Avatar użytkownika
czeslaw1963@portal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez szymonk@jawnet » 26 sty 2014, o 18:44

http://www.jaworznianin.pl/2014/01/wywiad-z-janem-kurpem-miasto-w-cieniu-chlodni-kominowych/

"Wniósł Pan osobisty wielki wkład w rozwój Jaworzna, a jak Pan ocenia to miasto obecnie?
- W ostatnich kilku latach miasto diametralnie zmieniło swój wygląd. Można mieć zawsze jakieś uwagi na przykład do osiedli, ale każdy, kto popatrzy na Jaworzno obiektywnie musi zauważyć, że naprawdę dużo zrobiono. Trzeba wykazywać się szczególną złośliwością, żeby twierdzić inaczej. Spotykam się z ludźmi z różnych stron Polski i wszyscy zauważają, że Jaworzno zdecydowanie zmieniło się na lepsze."

zastanawiam się czy jest sens w ogóle wchodzić z Matysikiem w polemikę.
Avatar użytkownika
szymonk@jawnet
 
Posty: 827
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez maksimus-75@portal » 26 sty 2014, o 19:14

Był Waszym ojcem Józefem, uczył Was demokracji, czyż nie tak?!! Teraz jest zły niedobry bo co?! Bo ośmielił się skrytykować władzę?! My mieszkańcy Jaworzna jesteśmy waszymi pracodawcami, i my Was rozliczymy za to coście zrobili!!!
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 26 sty 2014, o 19:37

szymonk@jawnet.pl napisał(a):
zastanawiam się czy jest sens w ogóle wchodzić z Matysikiem w polemikę.

Patrząc z perspektywy człowieka, który zaczął pracę w Jaworznie od uruchomienia "Trójki" i widząc nieudolne wciąganie w bagno jednej z czołowych postaci naszego miasta nie mogłem powstrzymać się od komentarza. :(
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez cotyzie@portal » 26 sty 2014, o 20:28

maksimus-75@poczta.jaw.pl napisał(a):Był Waszym ojcem Józefem, uczył Was demokracji, czyż nie tak?!! Teraz jest zły niedobry bo co?! Bo ośmielił się skrytykować władzę?! My mieszkańcy Jaworzna jesteśmy waszymi pracodawcami, i my Was rozliczymy za to coście zrobili!!!


Zastanawiam się, czy mówisz o tym Józefie, który jako dyrektor kopalni "maczki bór" został - jak mi przekazał jeden ze znajomych - wywieziony na taczkach? Wiele mu podobno zarzucano. Jego zastępczyni - Grażynie Haska - (notabene dzisiejszej księgowej w gazecie) też.

Ale przypuśćmy, że pamięć mojego znajomego też może być ulotna i każdy kto zechce historię Józefa M. sam sobie odszuka.

A teraz: Józef Matysik nigdy nikogo demokracji nie uczył. Fakt, miał w niej swój udział tworząc niezależną do pewnego czasu gazetę. Owszem, chwała mu za to, że patrzy władzy na ręce, pokazuje nieprawidłowości w funkcjonowaniu miasta.

Upadek gazety i jego samego osobiście zaczął się jednak w chwili, kiedy fakty zaczął naginać pod swoje tezy i zaczął karmić mieszkańców mitami, półprawdami i własnymi domysłami, które z rzeczywistością niewiele mają wspólnego. Zapomniał, że nazywając się redaktorem i dziennikarzem ma nie tylko prawa, ale przede wszystkim obowiązki. A obowiązkiem podstawowym jest przedstawianie faktów i obiektywizm.

Od dłuższego czasu tych dwóch fundamentów dziennikarstwa w redakcji CT brakuje. Nowe pokolenie w osobie syna Franka, nie tylko tego stanu nie poprawia, ale i wręcz pogłębia. Niewątpliwie pomaga mu w tym wrodzona bezczelność granicząca czasami z pospolitym chamstwem. No i umiejętność - zapewne odziedziczona po ojcu - knucia i przedstawiania półprawd.

Kto choć trochę śledzi życie miasta zauważył bez trudu, że "niechęć" Matysików do władzy w mieście dziwnie zbiega się ze spadającą sprzedażą gazety (dziś to raptem nieco ponad 2 tys sztuk) i z pojawianiem się na rynku drugiego tytułu - Extra, które rozchodzi się w nakładzie 10 000. No i oczywiście jest i rola UM, które ogłoszenia zaczęło publikować w gazecie, która dociera do większej grupy mieszkańców. Tego Matysik jak widać nie mógł znieść i chcąc ratować tonący tytuł rozpoczął szaloną krucjatę. Sprzymierzeńców znalazł wśród radnych, którzy nabrali apetytów na samodzielne rządzenie w mieście.

jakoś wydaje mi się, że nagrodą za taki "sojusz" może być obietnica powrotu urzędowych ogłoszeń na łamach upadającego tygodnika. Wszak wtedy będzie okazja aby się odkuć...

cotyzie@portal
 
Posty: 48
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez leshec80@portal » 26 sty 2014, o 20:37

maksimus-75@poczta.jaw.pl napisał(a):Był Waszym ojcem Józefem, uczył Was demokracji, czyż nie tak?!! Teraz jest zły niedobry bo co?! Bo ośmielił się skrytykować władzę?! My mieszkańcy Jaworzna jesteśmy waszymi pracodawcami, i my Was rozliczymy za to coście zrobili!!!


- psychiatra Ci już nie pomoże, za późno.
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez grisham@portal » 26 sty 2014, o 20:47

Weszliśmy już w gorący okres przedwyborczy. Czy ma Pan jakieś spostrzeżenia związane z naszym lokalnym „kotłem politycznym”?
- Wie Pan, ja zawsze dotąd sądziłem, że ta wielka polityka związana z partiami politycznymi rozgrywa się na szczeblu krajowym i może wojewódzkim, a nie w gminach takich jak Jaworzno. Dla mnie jest to niesmaczne, że w takim niewielkim środowisku, gdzie najważniejsi powinni być mieszkańcy, głosuje się zgodnie z wytycznymi partii. Kiedy słyszę wypowiedzi, że „nie poprzemy projektu uchwały, bo wniosła go inna partia”, wówczas tego nie potrafię zrozumieć.
W moim głębokim odczuciu, w gminach takich jak nasza wybory nie powinny odbywać się w ogóle z list partyjnych. Powinniśmy głosować na ludzi, których znamy - na naszych sąsiadów, znajomych, a nie na partie. Na ludzi, którzy udowodnili, że potrafią czegoś dokonać i dla których wspólne dobro jest najważniejsze.
Sądzę, że obecny rok będzie dla miasta trudny. Podobnie rok po wyborach, kiedy zwycięzcy będą musieli poukładać wszystko z powrotem „do kupy” i stworzyć jakąś koalicję. Niestety możemy stracić dwa lata cenne dla rozwoju miasta. Miejmy tylko nadzieję, że ta „polityczna wojna”, którą aktualnie obserwujemy nie wpłynie negatywnie na możliwość pozyskiwania funduszy unijnych na kolejne inwestycje. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że ta „zabawa” niestety ma negatywny wpływ na rozwój i wizerunek Jaworzna.
Trudno zrozumieć ludzi, którzy razem tyle zrobili dla dobra Jaworzna oraz jego mieszkańców, a teraz swym postępowaniem to negują.


Cała wypowiedź o sytuacji w mieście udzielona przez Kurpa - nie manipulowana !!!

http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2872&Itemid=1
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Sztandar PPS-u wyprowadzić!

Postprzez sweetline@portal » 26 sty 2014, o 21:18

Przerażające takie popadanie ze skrajności w skrajność... A pamiętam jeszcze czasy, gdy Silbert do redakcji przychodził... Mało czerwonych dywanów przed nim nie rozkładano...:)
sweetline@portal
 
Posty: 56
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 15 gości

cron