Wrze na linii prezydent - radni

Komentarze do artykułów w portalu

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez janusch@portal » 17 sty 2014, o 16:34

Powinno się także wprowadzić minimalną granice IQ dla forumowiczów żeby takich bredni nie pociskali.
janusch@portal
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez salon18@portal » 17 sty 2014, o 16:50

Myślę, że nikt tu cenzury nie wprowadza jednak pozwole sobie przytoczyć pewne trafne słowa głównego pomysłodacy Budżetu Obywatelskiego Pana Dawida Serafina:

"Fakt, jest jednak taki. Ankieta została przygotowana. Od kilku tygodni mogą ją wypełniać mieszkańcy. Dodatkowo została wysłana ona także, do organizacji pozarządowych.

Oczywiście nikt nikomu nie broni wysyłania dodatkowych ankiet. Żeby była jasność. Jeśli przewodniczący Paweł Bańkowski, chce takie ankiety przygotować i wysłać osobiście, proszę bardzo. Właśnie po to radni dostają dietę, aby mogli komunikować się z mieszkańcami i lepiej wypełniać swoje obowiązki.

I tutaj dochodzimy to ważnej kwestii. Otóż główną rolą przewodniczącego Rady Miasta, jest jej zwoływanie, przygotowywanie porządków obrad sesji i jej prowadzenie. Kto nie wierzy odsyłam do statutu miasta i odpowiednich ustaw. Przewodniczący nie jest jednak pracownikiem urzędu i nie może wydawać dyspozycji jej pracownikom. Nawet, jeśli pracują w biurze rady. Bo Biuro Rady ma pomagać w obsługiwaniu sesji a nie…

…no właśnie. Nie wysyłać pisma reklamujące poszczególne ugrupowania. Bo czy ktoś w tym całym zamieszaniu zadał sobie trochę trudu i przeczytał, co było w wysyłanym piśmie? Otóż ankieta była taka sama, jaką wcześniej zalecili wysłać członkowie wspomnianego wyżej już zespołu. Po drugie do ankiety było dołączone pismo, w którym przewodniczący podkreśla, że to dzięki klubowi Platformy Obywatelskiej, Wspólnie dla Jaworzna i Skutecznie dla Jaworzna w mieście budżet obywatelski jest. Panie Pawle, czy to, aby na pewno cała historia?!

Cóż, liczę, że w tym roku część polityków skupi się jednak na sprawach merytorycznych i zada sobie, choć trochę trudu by się do tego wszystkiego przygotować. Bo fajnie jest przychodzić na gotowe.Trudniej popracować."

I tyle w temacie pisma Pana Bankowskiego. Reszta to sprawa etyczna i moralna, czy pod czyimś pomysłem można się podpisywac i mówić Ja to zrobiłem?
salon18@portal
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez grisham@portal » 17 sty 2014, o 17:46

tomaszsedor@poczta.jaw.pl napisał(a):Nawet przejrzałem ten opasły budżet, ale niestety wciąż wiele wydziałów nie podaje dokładnie co, z czego i dlaczego tyle ma być itp. Powiem, że niezła księga. Jednak ten dokument jest dowodem, że faktycznie radni nie są informowani o wydatkach UM w prawidłowy sposób. Z kolei radni JMM i PiS służą tylko do głosowania, więc nie interesują ich dokładne wydatki wydziałów. A ja sie postaram dowiedzieć ile poszczególne jednostki UM i spółki miejskie wydały na sponsoring gazety "Extra" czy inne firmy powiązane z pracownikami podległymi UM. Nie omieszkam poinformować o tym.


Pytanko, teraz chcecie wyszczególniony budżet ??? Przez 10 lat był Wam nie potrzebny, podnosiliście łapki zgodnie, bez wnikania w szczególy. Tomaszu jak sięgam pamięcią to zawsze stawałeś po stronie Silberta, nagle Ci się odmieniło ??? Silbert nie zmienił frontu o 180 stopni, więc nie rozumiem. Przeraża mnie ta nagonka na włodarza, dzień w dzień Silbert - obsesja. W dupach się Wam przewraca, jest dobrze, można jeszcze lepiej, tylko trzeba współpracować a nie szukać dziury w całym. Cała ta nagonka staje się groteską nie wartą funta kłaków. Zajmujecie się ujowinami. Matysiki nakręcają całą tą komedię, mieszkańcy się śmieją, a Silbert robi swoje. Znajdź mi godnego kontrkandydata dla obecnego Prezydenta, bo jak Jaworzno długie i szerokie to ja takowego nie widzę.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez janusz66@portal » 17 sty 2014, o 18:00

maksimusie zapodałem Ci kilka konkretnych pytań i argumentów na temat galerii, i co? nie raczysz nawet się do nich odnieś. Więc zamilcz w tym temacie bo nie masz nic do powiedzenia.
Twój cytat: Widzę, że nikt z rozsądnych ludzi nie zabiera tutaj głosu, a jeśli już to sporadycznie i wybiórczo... A teraz policz ile zrobiłeś wpisów na forum i odpowiedz sobie sam kto jest największym frajerem i pajacem, Jak byś nie wiedział to podpowiem Ci.......dokładnie Ty :P
Nawet w złej sprawie potrafisz przeinaczać i bronić Bańkowskiego.....lizusie.
PO już wie że jest przegrana dlatego chce jeszcze nabruździć i namieszać, kij im w oko. Silbert nie jest idealny ale w chamstwie nawet PO nie dorasta.
Twój cytat: ylko na tą nową prawdomówna gazetę żeby nie brakło
Rozumiem że jak szło na CTV to było ok. Wtedy nie wyłeś że jest coś nie tak, wtedy Matysik nie miał problemu z braniem a Silberta wychwalał. Żenada.
Dawid Serafin napisał, pokazał prawdę o zakłamanej PO w Jaworznie. Boli co? Nawet nie swoje pomysły potrafią sobie przypisywać. Z galerią miało być podobnie. Namieszać u Chęcińskiego a potem ogłosić że Saułga musiał interweniować u marszałka, Bieńkowskiej a nawet Tuska bo Silbert nie udolny. Tylko że sprawa się rypła, bo mieszkańcy się wkurzyli i zadziałali a Bieńkowska ma w du..e jakąś galerie i konającego politycznie Saułgę :ugeek::ugeek:
Jeszcze jedno. Twój cytat:Wszyscy chcą galerii jako centrum kulturalnego a nie handlowego Mieszkańcy chcą galerii bo centrum kultury już mają (choć kino to też rozrywka) w postaci miejskich hal sportowych, Sokoła, muzeum, biblioteki, budujących się Plant i Geosfery. Są też 2 Orliki, boiska ze sztuczną nawierzchnią przy szkołach 2 siłownie na polu i kilka placów zabaw (choć tych ostatnich za mało)
Twój cytat: Zapomniałem dodać, ze budżet Obywatelski to zasługa nie radnych a Obywatela Pawła Silberta jednak jesteś głupolem jak coś takiego napisałeś.
Z propozycją budżetu obywatelskiego wyszedł mieszkaniec miasta na szczęście nie polityk a Twoi POpaprańcy chcieli sobie ten pomysł przywłaszczyć.
Więcej z Tobą dyskutował nie będę i proponuję to innym. Nie mam zamiaru żeby mi co dzienni cofało żołądkiem czytając Twoje bredni i wypociny. Do tej pory nie napisałeś ani jednego merytorycznego zdania. Pytaj dalej, szukaj spisków, afer i innych bredni. Amen :D
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez grisham@portal » 17 sty 2014, o 18:06

:D:D:D:D:D
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez maksimus-75@portal » 17 sty 2014, o 18:37

No comment
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez grisham@portal » 17 sty 2014, o 18:45

Znów strzał w stopę. Pan Przewodniczący RM. chciał poklasku a wyszło pośmiewisko - ech CTV.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez maksimus-75@portal » 17 sty 2014, o 18:52

Panowie Silbertowszczaki, znacie definicję powiedzenia 'Cymbał brzmiący'?;) Otóż tak brzmicie w tej internetowej przestrzeni8-)
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez janusz66@portal » 17 sty 2014, o 19:47

Powiem jeszcze tak. Niech radni (wszyscy) wezmą się za dupę i niech zaczną pracować na rzecz miasta i mieszkańców a nie zachowują się jak gówniarze i obrażają bo nie za to biorą pieniądze. Do roboty. W mieście jest sporo problemów do rozwiązania. Drogi, kanalizacja, wodociąg, plac zabaw itp nie jest POLITYCZNY!
A jak im się nie podoba obecna polityka to niech przedstawią swój program gospodarczy powtarzam gospodarczy a nie polityczny i przekonają do niego mieszkańców to może wygrają wybory. Niech przedstawią realnego kandydata na prezydenta który będzie merytoryczny i miał pomysł na miasto i zobaczymy. Na razie nic takiego nie widać. Bo chudy Wacek czy Saułga po ostatnim zachowaniu to żart. Programu też kompletnie nie widać. Więc o co to wycie?
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wrze na linii prezydent - radni

Postprzez johny8326@portal » 17 sty 2014, o 22:39

grisham@poczta.jaw.pl napisał(a):
tomaszsedor@poczta.jaw.pl napisał(a):Nawet przejrzałem ten opasły budżet, ale niestety wciąż wiele wydziałów nie podaje dokładnie co, z czego i dlaczego tyle ma być itp. Powiem, że niezła księga. Jednak ten dokument jest dowodem, że faktycznie radni nie są informowani o wydatkach UM w prawidłowy sposób. Z kolei radni JMM i PiS służą tylko do głosowania, więc nie interesują ich dokładne wydatki wydziałów. A ja sie postaram dowiedzieć ile poszczególne jednostki UM i spółki miejskie wydały na sponsoring gazety "Extra" czy inne firmy powiązane z pracownikami podległymi UM. Nie omieszkam poinformować o tym.


Pytanko, teraz chcecie wyszczególniony budżet ??? Przez 10 lat był Wam nie potrzebny, podnosiliście łapki zgodnie, bez wnikania w szczególy. Tomaszu jak sięgam pamięcią to zawsze stawałeś po stronie Silberta, nagle Ci się odmieniło ??? Silbert nie zmienił frontu o 180 stopni, więc nie rozumiem. Przeraża mnie ta nagonka na włodarza, dzień w dzień Silbert - obsesja. W dupach się Wam przewraca, jest dobrze, można jeszcze lepiej, tylko trzeba współpracować a nie szukać dziury w całym. Cała ta nagonka staje się groteską nie wartą funta kłaków. Zajmujecie się ujowinami. Matysiki nakręcają całą tą komedię, mieszkańcy się śmieją, a Silbert robi swoje. Znajdź mi godnego kontrkandydata dla obecnego Prezydenta, bo jak Jaworzno długie i szerokie to ja takowego nie widzę.

A ja owszem znajduje pana K. Lehnort!!Mam nadzieje że wystartuje i pozmienia tą " śmietankę"która teraz rządzi!
johny8326@portal
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron