Fakty na temat Galeny

Komentarze do artykułów w portalu

Fakty na temat Galeny

Postprzez redakcja@jawnet » 8 sty 2014, o 15:39

Firma Galeria Galena Sp. z o.o. złożyła wniosek o pożyczkę w ramach Inicjatywy JESSICA (z Regionalnego Programu Operacyjnego WSL 2007-2013) związany z projektem "Rewitalizacji terenu po kopalni KWK JAWORZNO, poprzez budowę obiektu handlowo usługowego – Galeria Galena przy ul. Grunwaldzkiej w Jaworznie"
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez netkuba@portal » 8 sty 2014, o 16:08

A dlaczego nie przedstawiono przykładów przytoczonych już na forum? Z JESSIC'i budowano już wiele galerii i nie było problemów, a teraz są?
Panowie zlitujcie się, wiemy, że chcecie wejść wiadomo gdzie PO i lewicy, ale skoro podajecie fakty to rzetelnie, żeby każdy mógł wyrobić sobie swoje zdanie.
Avatar użytkownika
netkuba@portal
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez barton@jawnet » 8 sty 2014, o 16:39

Boże !, to dzwońcie jak najszybciej do Wojtka Saługi i Bogdana Śmigielskiego. Pierwszy przecież zna tylu ludzi w Sejmie, zna tam wszystkie drzwi, może pogada z Donaldem i jakoś przepchną to zezwolenie. Pan Bogdan tyle lat był Marszałkiem. Na pewno ma jeszcze numery komórek do kolegów, którzy teraz nam ten projekt zablokowali. Niech dzwoni, niech poprosi, niech każe. To się musi dać załatwić !. W końcu znajomości nie kończą się wraz z utratą stołka. Po załatwieniu tej sprawy, na pewno obaj panowie nie zejdą z ust mieszkańców. Pochlebstw, radości, uścisków dłoni i poklepywania po ramionach nie będzie końca.

Ja ze swej strony obiecuję głosować na panów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, o ile będziecie panowie kandydować. Namówię wszystkich swoich znajomych, znajomych znajomych, a także niewidomą babcię i niedosłyszącego dziadka.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Fakty na temat Galeny

Postprzez janusz66@portal » 8 sty 2014, o 17:37

Bartonie :D
Dodam że podobno paluchy maczał w tym vice marszałek Chęciński. Były vice prezydent Sosnowca który boi się utraty Jaworznian w ich galeriach. To jest polityczne zagranie. U jednych można było budować u innych nie bo to beee. Wolą kasę zatrzymać dla siebie. Choć to jest pożyczka a nie dotacja. Ciekawe jak się to skończy. Pewnie inwestor bez tych pieniędzy albo okroi projekt albo pożyczy na gorszych warunkach i będzie to dłużej trwało, tylko szkoda czasu. Zbyt długo czekamy na galerię, kino etc.
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 8 sty 2014, o 21:14

barton@jawnet.pl napisał(a):Ja ze swej strony obiecuję głosować na panów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, o ile będziecie panowie kandydować. Namówię wszystkich swoich znajomych, znajomych znajomych, a także niewidomą babcię i niedosłyszącego dziadka.

No tak. Dzięki temu obaj panowie przestaną mącić w lokalnej polityce. :D
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez staszek32@portal » 8 sty 2014, o 21:48

Dlaczego w innych miastach się da a u nas platforma wstrzymuje wszystkie rozwojowe decyzje? Popieram Bartona to niech Saługa naczelny kadrowiec śląska wykona telefon do kolegi, ale przecież wiadomo, że jemu jest to na rękę. Wie, ze po wybudowaniu galerii ma zerowe szanse z Silbertem w najbliższych wyborach samorządowych. Co tam mieszkańcy i wstrzymanie inwestycji oczekiwanej przez kilka tysięcy mieszkańców - ważne, że dokopie się do władzy i to prosto z sejmowej ławy, która jak powiedział w dzisiejszej gadzinówce co tydzień jest bardzo niewygodna i ma nawiewy na nogi co powoduje reumatyzm. Biedny Poseł.

Poniżej lista projektów, które otrzymały wsparcie i dofinansowywanie z projektu JESSICA. Wśród nich znajdują się galerie, kina, hotele, a nawet browar.

Pytanie - Dlaczego Platforma blokuje tego typu rewitalizację w Jaworznie?


„Centrum Handlowo-Usługowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach”

(kino, kręgielnia, „figlo park”, mini galeria, sala koncertowo-teatralna, dyskoteka, pub, biblioteka multimedialna i księgarnia) i handlowo-usługowych (supermarket, pomieszczenia handlowe, punkty usługowe.
Beneficjent: CH Stara Kablownia Sp. z o. o.
Wartość projektu: 76 866 000 zł
Pożyczka JESSICA: 30 746 400 zł - 43,40% kosztów kwalifikowalnych
Jedyne centrum handlowo-rozrywkowe w mieście 19 000 m2 pow. użytkowej 14 600 m2 pow. najmu 350 miejsc parkingowych około 50 sklepów i lokali usługowych 4 sale kinowe dogodny dojazd z każdej części miasta i regionu klub muzyczny, kręgielnia, mini browar 600 000 osób w strefie zasięgu

„Rewitalizacja budynku byłego Hotelu Śląskiego w Katowicach – hotel wraz restauracją i minibrowarem, jako platforma turystyczno- kulturalna regionu”

Przedmiot: przebudowa i rozbudowa budynku byłego Hotelu Śląskiego w Katowicach. W wyniku projektu powstanie kompleks Browar Mariacki, na który będzie składać się hotel, restauracja i minibrowar.
Beneficjent: Browar Mariacki Sp. z o.o.
Wartość projektu: 14 689 910,00 zł
Pożyczka JESSICA: 6 365 557,50 zł - 43,33% kosztów kwalifikowalnych

Galeria Goplana - Leszno
Pierwsza podpisana w Polsce umowa (18 maja 2011 r.) dotyczyła budowy trzypoziomowej galerii handlowej w Lesznie z ok. 120 lokalami handlowo-usługowymi (28 tys. m2 powierzchni handlowej) na terenie poprzemysłowym po byłych zakładach produkcyjnych w centrum miasta. Pożyczka, o jaką ubiegał się inwestor, to 50 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji ok. 219 mln zł. Cele społeczne jakim inwestycja ma służyć określono tak: „poprawa wizerunku starego miasta, powierzchnia pod muzeum i bibliotekę, ścieżka rowerowa, parkingi, przyległy do niej plac miejski”.

Powstająca w Lesznie galeria handlowa, choć otwarta zostanie dopiero za kilkanaście miesięcy już teraz odnosi pierwszy, znaczący sukces. Inwestor obiektu, jako pierwszy w Polsce i Europie podmiot, otrzyma kilku dziesięciomilionowe wsparcie z unijnego programu JESSICA na rewitalizację.
Było to możliwe dzięki prospołecznemu nastawieniu inwestora obiektu, który poza funkcją handlową chce dostarczyć mieszkańcom ambitną perspektywę rozrywki.
Unia Europejska doceniła plan zagospodarowania wokół galerii, gdzie m.in. powstaną ścieżki rowerowe i przebudowane zostaną drogi. Goplana stając się więc prekursorem nowoczesnego inwestowania, publicznie wskazywana jest przez autorytety jako dobry przykład łączenia komercji ze służbą wobec lokalnej społeczności.

Galeria Handlowa w Międzyzdrojach
Przykładem najbardziej zaawansowanego projektu z województwa zachodniopomorskiego (będzie to pierwsza podpisana umowa w tym regionie) jest budowa galerii handlowej w Międzyzdrojach. W budynku tym położonym nad samym morzem oprócz pomieszczeń czysto komercyjnych (4 restauracje, dwie kawiarnie, 4 kioski oraz 16 sklepów lub punktów usługowych) znajdzie się również miejsce na punkt ratownictwa morskiego, centrum pomocy medycznej oraz punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw oraz osób bezrobotnych.
Tutaj projekt dostał zielone światło, ale miasto się nie dogadało z bankiem - chodziło o obawy miasta, że mogą ze względu na trudny teren na wydmach być opóźnienia w oddaniu gotowego obiektu, a bank wymagał dochowania tych terminów

Browar City Czarnków
Przedmiotem tego projektu jest rewitalizacja zabytkowego browaru i przystosowanie go do współczesnych wymogów rynkowych poprzez połączenie dotychczasowej funkcji fabrycznej (produkcja piwa) z funkcją handlowo-usługową. Obok historycznego układu zabudowań browaru, wzniesione zostaną nowe budynki mieszczące galerię handlową, biura oraz hotel. Przez teren Browar City Czarnków przebiegać będzie trakt łączący centrum miasta z Mariną Czarnków - przystanią wodną na rzece Noteć. P

Tychy - dawny budynek kina Andromeda
dzięki pożyczce budynek dawnego kina "Andromeda" zmienia się w "pasaż kultury" na potrzeby imprez, usług i handlu.Poniżej lista projektów, które otrzymały wsparcie i dofinansowywanie z projektu JESSICA. Wśród nich znajdują się galerie, kina, hotele, a nawet browar.

staszek32@portal
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez esjot@portal » 9 sty 2014, o 00:55

To Redakcja ma wiedzę na ten temat, czy jak zwykle spekuluje analizując jedynie doniesienia portalowe?

Głupio się pytam ;)

Avatar użytkownika
esjot@portal
 
Posty: 252
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez leman@jawnet » 9 sty 2014, o 01:18

JESSICA pozwala na wykorzystanie funduszy strukturalnych UE w systemie zwrotnym, czyli oferuje odnawialne instrumenty finansowe (pożyczki, gwarancje), dając możliwość lepszego wykorzystania środków funduszy strukturalnych i pozyskania udziału instytucji finansowych, banków i przedsiębiorców, między innymi dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu. Istotnym zastrzeżeniem jest fakt, że projekty, o których mowa powyżej, realizowane przy wsparciu z inicjatywy JESSICA powinny generować dochód. Współwystępowanie w tych projektach elementów komercyjnych z niekomercyjnymi ma umożliwić wypełnienie luki na rynku pomiędzy dotacjami a kredytami i innymi instrumentami bankowymi.„Centrum Handlowo-Usługowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach”
(kino, kręgielnia, „figlo park”, mini galeria, sala koncertowo-teatralna, dyskoteka, pub, biblioteka multimedialna i księgarnia) i handlowo-usługowych
Pożyczka JESSICA: 30 746 400 zł - 43,40% kosztów kwalifikowalnych
„Rewitalizacja budynku byłego Hotelu Śląskiego w Katowicach – jako platforma turystyczno- kulturalna regionu
Pożyczka JESSICA: 6 365 557,50 zł - 43,33% kosztów kwalifikowalnych
Galeria Goplana - Leszno
Pożyczka, o jaką ubiegał się inwestor, to 50 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji ok. 219 mln zł. Cele społeczne jakim inwestycja ma służyć określono tak: „poprawa wizerunku starego miasta, powierzchnia pod muzeum i bibliotekę, ścieżka rowerowa, parkingi, przyległy do niej plac miejski”.
Galeria Handlowa w Międzyzdrojach
znajdzie się również miejsce na punkt ratownictwa morskiego, centrum pomocy medycznej oraz punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw oraz osób bezrobotnych.
Browar City Czarnków
Przedmiotem tego projektu jest rewitalizacja zabytkowego browaru i przystosowanie go do współczesnych wymogów rynkowych poprzez połączenie dotychczasowej funkcji fabrycznej (produkcja piwa) z funkcją handlowo-usługową. Obok historycznego układu zabudowań browaru, wzniesione zostaną nowe budynki mieszczące galerię handlową, biura oraz hotel. Przez teren Browar City Czarnków przebiegać będzie trakt łączący centrum miasta z Mariną Czarnków - przystanią wodną na rzece Noteć.
Tychy - dawny budynek kina Andromeda
zmienia się w "pasaż kultury" na potrzeby imprez, usług i handlu.


Galeria Galena Jaworzno - Pożyczka JESSICA: 90 000 000 zł - hmm? ...kino ?
nio chyba, że agent Tomek darmowy burdel otworzy :P


@esjot ; to doniesienie portalowe tylko dla ciebie ;)
..... w razie braku kredytu w ramach programu JESSICA P.A. Nova będzie się posiłkować normalnym finansowaniem komercyjnym. – Spełniliśmy wszelkie restrykcyjne wymogi programu JESSICA, nie będziemy więc mieli żadnego problemu z pozyskaniem alternatywnego finansowania dla tej inwestycji – zapewnia.
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez esjot@portal » 9 sty 2014, o 01:51

leman@jawnet.pl napisał(a):@esjot ; to doniesienie portalowe tylko dla ciebie ;)
..... w razie braku kredytu w ramach programu JESSICA P.A. Nova będzie się posiłkować normalnym finansowaniem komercyjnym. – Spełniliśmy wszelkie restrykcyjne wymogi programu JESSICA, nie będziemy więc mieli żadnego problemu z pozyskaniem alternatywnego finansowania dla tej inwestycji – zapewnia.


Wiem :D znam temat ;)
Avatar użytkownika
esjot@portal
 
Posty: 252
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Fakty na temat Galeny

Postprzez maksimus-75@portal » 9 sty 2014, o 08:24

Sadzę, że Galena to prowokacja by zamieszać ludziom w głowach:|! Wczoraj o tym dyskutowałem z władzami miasta na Faceboku, ale moje argumenty do nich nie przemawiały więc zablokowali mój profil:D
Więc jeśli będziecie się wypowiadali, piszcie tylko to co są w stanie przełknąć:P
Dobrze im się rządziło gdy w Katowicach Śmigielski a w Warszawie Saługa, pilnowali by nie narobili głupot:)Teraz trzeba samemu myśleć no i mamy efekty:D
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron