Problemy z kredytem dla Galeny

Komentarze do artykułów w portalu

Problemy z kredytem dla Galeny

Postprzez gunner1978@portal » 7 sty 2014, o 22:08

Franek jest lepszy w drugim wpisie. Tak sie zakrecil w swoim wywodzie, ze az sie Silbertowi dostalo za czarny PR :D
Avatar użytkownika
gunner1978@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Problemy z kredytem dla Galeny

Postprzez rajddakar@portal » 7 sty 2014, o 22:14

relacja na żywo z fb:roll: Franek dosadził do pieca tym komentem, zupełnie jak Kononowicz:)

https://www.facebook.com/events/716607781692556/
Nieźle, ponad 1000 osób w akcji w niecałe 2 godziny i szybciutko rośnie:D, pełna werwy dyskusja. No, no Platforma (niby)Obywatelska ma ciężki okres w mieście i nie tylko:ugeek:

Poseł Saługa też dostał zaproszenie do wydarzenia;)
rajddakar@portal
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Problemy z kredytem dla Galeny

Postprzez staszek32@portal » 7 sty 2014, o 23:28

Poniżej lista projektów, które otrzymały wsparcie i dofinansowywanie z projektu JESSICA. Wśród nich znajdują się galerie, kina, hotele, a nawet browar.

Pytanie - Dlaczego Platforma blokuje tego typu rewitalizację w Jaworznie?


„Centrum Handlowo-Usługowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach”

Przedmiot: rewitalizacja terenu poprzemysłowego, zlokalizowanego w centrum miasta Czechowice-Dziedzice, na którym znajdują się obiekty przemysłowe Śląskiej Fabryki Kabli, budowa nowoczesnego centrum rozwoju przedsiębiorczości, nadanie mu nowych funkcji kulturalno-rozrywkowych (kino, kręgielnia, „figlo park”, mini galeria, sala koncertowo-teatralna, dyskoteka, pub, biblioteka multimedialna i księgarnia) i handlowo-usługowych (supermarket, pomieszczenia handlowe, punkty usługowe)

Beneficjent: CH Stara Kablownia Sp. z o. o.
Wartość projektu: 76 866 000 zł
Pożyczka JESSICA: 30 746 400 zł - 43,40% kosztów kwalifikowalnych
Data podpisania umowy: 31 lipca 2012 r.
Termin zakończenia inwestycji: 30 maja 2013 r.
Data obowiązywania umowy: 31 marca 2027 r.
Data spłaty pożyczki: 31 marca 2027 r.

Jedyne centrum handlowo-rozrywkowe w mieście 19 000 m2 pow. użytkowej 14 600 m2 pow. najmu 350 miejsc parkingowych około 50 sklepów i lokali usługowych 4 sale kinowe dogodny dojazd z każdej części miasta i regionu klub muzyczny, kręgielnia, mini browar 600 000 osób w strefie zasięgu

„Rewitalizacja budynku byłego Hotelu Śląskiego w Katowicach – hotel wraz restauracją i minibrowarem, jako platforma turystyczno- kulturalna regionu”

Przedmiot: przebudowa i rozbudowa budynku byłego Hotelu Śląskiego w Katowicach. W wyniku projektu powstanie kompleks Browar Mariacki, na który będzie składać się hotel, restauracja i minibrowar

Beneficjent: Browar Mariacki Sp. z o.o.
Wartość projektu: 14 689 910,00 zł
Pożyczka JESSICA: 6 365 557,50 zł - 43,33% kosztów kwalifikowalnych
Data podpisania umowy: 13.05.2013 r.
Termin zakończenia inwestycji: 31.03.2014 r.
Data obowiązywania umowy: 31.03.2028 r.
Data spłaty pożyczki: 31.03.2028 r.

Galeria Goplana - Leszno
Pierwsza podpisana w Polsce umowa (18 maja 2011 r.) dotyczyła budowy trzypoziomowej galerii handlowej w Lesznie z ok. 120 lokalami handlowo-usługowymi (28 tys. m2 powierzchni handlowej) na terenie poprzemysłowym po byłych zakładach produkcyjnych w centrum miasta. Pożyczka, o jaką ubiegał się inwestor, to 50 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji ok. 219 mln zł. Cele społeczne jakim inwestycja ma służyć określono tak: „poprawa wizerunku starego miasta, powierzchnia pod muzeum i bibliotekę, ścieżka rowerowa, parkingi, przyległy do niej plac miejski”.
Oddziaływanie społeczno-ekonomiczne:
Utworzenie nowych miejsc pracy
Modernizacja odcinków przyległych ulic
Rozwój przestrzenny terenów przyległych.
Powstająca w Lesznie galeria handlowa, choć otwarta zostanie dopiero za kilkanaście miesięcy już teraz odnosi pierwszy, znaczący sukces. Inwestor obiektu, jako pierwszy w Polsce i Europie podmiot, otrzyma kilkudziesięciomilionowe wsparcie z unijnego programu JESSICA na rewitalizację. Było to możliwe dzięki prospołecznemu nastawieniu inwestora obiektu, który poza funkcją handlową chce dostarczyć mieszkańcom ambitną perspektywę rozrywki.
Unia Europejska doceniła plan zagospodarowania wokół galerii, gdzie m.in. powstaną ścieżki rowerowe i przebudowane zostaną drogi. Goplana stając się więc prekursorem nowoczesnego inwestowania, publicznie wskazywana jest przez autorytety jako dobry przykład łączenia komercji ze służbą wobec lokalnej społeczności.

Galeria Handlowa w Międzyzdrojach
Przykładem najbardziej zaawansowanego projektu z województwa zachodniopomorskiego (będzie to pierwsza podpisana umowa w tym regionie) jest budowa galerii handlowej w Międzyzdrojach. W budynku tym położonym nad samym morzem oprócz pomieszczeń czysto komercyjnych (4 restauracje, dwie kawiarnie, 4 kioski oraz 16 sklepów lub punktów usługowych) znajdzie się również miejsce na punkt ratownictwa morskiego, centrum pomocy medycznej oraz punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw oraz osób bezrobotnych.
Tutaj projekt dostał zielone światło, ale miasto się nie dogadało z bankiem - chodziło o obawy miasta, że mogą ze względu na trudny teren na wydmach być opóźnienia w oddaniu gotowego obiektu, a bank wymagał dochowania tych terminów

Browar City Czarnków
Przedmiotem tego projektu jest rewitalizacja zabytkowego browaru i przystosowanie go do współczesnych wymogów rynkowych poprzez połączenie dotychczasowej funkcji fabrycznej (produkcja piwa) z funkcją handlowo-usługową. Obok historycznego układu zabudowań browaru, wzniesione zostaną nowe budynki mieszczące galerię handlową, biura oraz hotel. Przez teren Browar City Czarnków przebiegać będzie trakt łączący centrum miasta z Mariną Czarnków - przystanią wodną na rzece Noteć. P

Tychy - dawny budynek kina Andromeda
dzięki pożyczce budynek dawnego kina "Andromeda" zmienia się w "pasaż kultury" na potrzeby imprez, usług i handlu.
staszek32@portal
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Problemy z kredytem dla Galeny

Postprzez zajceffost@portal » 8 sty 2014, o 07:47

Panowie nie ma się czym denerwować . Jaworznianie nadal będą robić zakupy w innych miastach . A my jako wieś Jaworzno będziemy przystankiem do spania :D.
Galena jest obiecywana już od wielu lat i jak narazie nie widać końca tych obietnic .
zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron