Urzędnicy za wiele nie wiedzą o nowej instalacji na Azotce

Komentarze do artykułów w portalu

Urzędnicy za wiele nie wiedzą o nowej instalacji na Azotce

Postprzez redakcja@jawnet » 7 sty 2014, o 13:47

W poprzednim numerze gazety „Co tydzień” pisaliśmy „Coś dzieje się na Azotce”. Faktycznie, coś się dzieje, bo powstaje tam instalacja do utylizacji odpadów niebezpiecznych. Do utylizacji będą trafiały niebezpieczne substancje, takie jak PCB, PP i HDPE. Zapewne te nazwy Państwu nic nie mówią, trudno się dziwić, nam na początku również nic nie mówiły. Mimo że wymieniono je w piśmie pt. „Streszczenie w języku niespecjalistycznym”. PCB to nic innego jak polichlorowane bifenyle, które stwarzają poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Urzędnicy za wiele nie wiedzą o nowej instalacji na Azotce

Postprzez nemo@portal » 7 sty 2014, o 18:28

nie wierzę, że wybudowanie takiej instalacji "przetwórczej" jest przeprowadzone bez wcześniejszych uzgodnień, badań w tym dotyczący emisji szkodliwych "odpadów" itp. dotyczy to także ewentualności wystąpienia awarii. Pytam, to gdzie ma w Jaworznie powstać jakiś "przemysł"? narzekamy, że nie tworzy się w Jaworznie nowych zakładów pracy. Ostatnio krytykowano tu budowanie podobnej instalacji gdzieś na Pieczyskach. Budowanie nowej kopali w Szczakowej tez było be. Kopalnie, i elektrownie które funkcjonują na naszym terenie też nam szkodzą i środowisku. Na całym świecie buduje sie podobne instalacje - ba w centrach miast. Azotka jest tu chyba najlepszym miejscem na powstawanie tego typu "fabryk". Zawsze trzeba dać coś by coś innego mieć. A co do oburzenia ludzi mieszkających w pobliżu, przecież nie wybudowali się oni tam wczoraj, tylko wtedy, gdy Azotka truła najbardziej, więc .... liczyli i godzili się z takim zagrożeniem:shock:
nemo@portal
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Urzędnicy za wiele nie wiedzą o nowej instalacji na Azotce

Postprzez jlata@portal » 8 sty 2014, o 08:51

PP i HDPE to po prostu rodzaje tworzywa z którego wykonane są np kubeczki z których jedzą Państwo jogurty (patrz oznaczenie na dnie pojemnika), więc
same w sobie nie są szkodliwe:idea:
jlata@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron