Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Komentarze do artykułów w portalu

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez barton@jawnet » 3 sty 2014, o 11:03

stary-adam@poczta.jaw.pl napisał(a):barton - jeszcze jedna ciekawostka - rozliczenia CO dokonuje się w oparciu o dwa współczynniki korygujące: 1) lokalizacja mieszkania (parter, ostatnie piętro, narożne itp) 2) rodzaj (moc) kaloryfera. Jakie współczynniki brane są pod uwagę przy twoim rozliczeniu - bo mogę się założyć że tylko jeden... niezależnie jaki masz grzejnik ...


Dość dawno temu chodzili po mieszkaniach i liczyli kazdemu żeberka :). Więc ten drugi współczynnik pewnie został już wprowadzony na stałe.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez warpianin@portal » 3 sty 2014, o 11:03

adam1ak@poczta.jaw.pl napisał(a):bo te ku wy by chciały zeby tylko im płacić i nic więcej nie dbają o nic

Pierwszy i jedyny sensowny post w tym temacie. barton ucz się :ugeek:
Avatar użytkownika
warpianin@portal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez barton@jawnet » 3 sty 2014, o 13:31

Życie kolego, jest najlepszym nauczycielem, a nie jakiś pierwszy wpis jakiegoś frustrata na forum :ugeek:. Przeczytałem wypowiedź Piotrka Jamroza, i przynajmniej w jednej sprawie chyba rozwiał wątpliwości kolegów tu na forum.


brawojasiu@poczta.jaw.pl napisał(a):otóż światły kolego bartonie - nie masz racji
śmietniki z dniem 1 lipca zeszłego roku przeszły pod mpo i magistrat, dziwne że taki oczytany i biegły w każdym temacie user to przegapił, a może jednak nie, może wygodniej jest pisać nieprawdę?


Czy teraz po wypowiedzi rzecznika, który chyba wie co mówi, odszczekasz to co napisałeś, że piszę nieprawdę ? :ugeek:.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez brawojasiu@portal » 3 sty 2014, o 13:58

z dniem 1 lipca śmietniki przeszły pod mpo i magistrat - tak napisałem i taka jest prawda i kolega jamroz to potwierdził, no chyba że zaczniemy się kłucić co to jest śmietnik
chau chau Bartonie:D
brawojasiu@portal
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez barton@jawnet » 3 sty 2014, o 14:06

Gratuluję Ci z całego serca. Ledwo się tu zalogowałeś, a już wygrałeś dyskusję ze starym userem. Jestem pełen podziwu. Młody wilczku, walcz dalej, może Ci się uda jeszcze ustalić co to kontenery na śmieci, a co to plac pod nimi i płot wokół nich. Czekam na relację z twoich badań.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez stary-adam@portal » 3 sty 2014, o 14:31

brawojasiu@poczta.jaw.pl napisał(a):z dniem 1 lipca śmietniki przeszły pod mpo i magistrat - tak napisałem i taka jest prawda i kolega jamroz to potwierdził, no chyba że zaczniemy się kłucić co to jest śmietnik
chau chau Bartonie:D
... i nikt nam nie wmówi że białe jest białe! ehh jakby powtórka z jogurta.
Avatar użytkownika
stary-adam@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez netkuba@portal » 3 sty 2014, o 14:40

Jednak nie myliłem się do osobnika "brawojasiu" ;), kolejny troll.
Avatar użytkownika
netkuba@portal
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 3 sty 2014, o 16:40

Czytam tą całą dyskusję nie w temacie i micha mi się cieszy. :D

brawojasiu, trollem internetowym nie jest z pewnością bo do tego potrzeba szczypty czegoś czego mu akurat brakuje. Z czasem zapewne zdobędzie tą "szczyptę" i wtedy będzie mógł wystąpić o zasiłek kombatancki jako ofiara reformy edukacji. Może nawet coś ugra. ;)
Nawet bartonie na Ciebie niepoprawnie naszczekał :D

Drewniane okna starego typu są wredne. Nie wystarczy je myć od wielkiego święta ale jak ktoś pamięta to trzeba jeszcze było co 2-3 lata drapać starą farbę olejnicę, wygładzać szkłem i malować od nowa (wymianie kitu tylko wspomnę). W przeciwnym razie potrafiły się wypaczyć, przegnić albo zostać zeżartymi przez robactwo. Plus był taki, że miały to co mają współczesne plastiki a z czego ludzie po takim przeskoku technologicznym nie zawsze właściwie korzystają: miały wbudowany od razu i na stałe system mikrouchyłów i nawiewników zwany szparami. A w oknie z tytułowego materiału wystarczyłoby doraźnie i przed wiosennym malowaniem nieco podklepać i przesunąć zaczepy od zasuwek. W sumie jakieś 15 minut roboty dla ogarniętego wnuczka dysponującego młotkiem i śrubokrętem. Szacunek u babci - bezcenny.

Porządek (albo raczej nieporządek) wokół bloków zapewne robią krasnoludki. Psie kupy zresztą też, bo w sumie właściciele jak już pies przyjmie pozycję skoczka, dyskretnie odwracają wzrok w drugą stronę. Teren gminy? Pfff. Niech syf, który sami zrobiliśmy sprząta gmina. Radni lekką rączką dadzą na to wyciągnięte od innych mieszkańców fundusze. Przy moim bloku jak smarkacz wyrzuci papierek to dostaje w ucho i ma go podnieść i wyrzucić do kosza. Jak leci na skargę do ojca czy matki to też dostaje od nich w ucho. Dlaczego? Bo to teren prywatny i rodzice płacą za sprzątanie. Sprzątaczka elegancko ogarnia teren tylko raz w tygodniu i ma zapłacone. Częściej sprzątane - częściej spracowana dłoń wyciągnięta po pieniążki.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez waldorf@portal » 3 sty 2014, o 16:43

p-jamroz@poczta.jaw.pl napisał(a):Jeśli chodzi o przycinanie żywopłotów i trawników. MZNK dba o trawniki i żywopłoty oraz parki na terenach gminnych z wyłączeniem pasa drogowego – tym zajmuje się MZDiM. W zeszłym roku pracownicy MZNK skosili ponad 490 tys. metrów kwadratowych trawników i przycięli ponad 10 tys. metrów kwadratowych żywopłotów. Być może panowie z kosami gdzieś nie dotarli. Być może nieskoszony teren, czy nieprzycięty żywopłot nie leży w gestii gminy - tego warto się dowiedzieć przed hejtowaniem.
Ja sprawdziłem Tereny wokół bloków Piłsudskiego 36, 40, 42 i innych w tym rejonie nie są we władaniu gminy. W czyim - zgaduj do jednego. :D Polecam Internetowy Plan Miasta na jaworzno.pl i profil Struktura Właścicielska. Mapka dokładnie pokazuje w czyim władaniu jest każdy kawałek miasta.


Nie mam wątpliwości, że to teren um. Zjawiacie się na nim raz w roku. Jakość wykonywanych usług jest żenująca, ale to i tak bez znaczenia, bo raz do roku zadbać o zieleń się nie da. A w tym roku nawet ktoś zjawił się i chciał trochę pozamiatać te tereny. Miało to zapewne związek z odbywającymi się spotkaniami prezydenta z mieszkańcami. Ja nie hejtuję, wyrażam tylko swoją opinię i mieszkańców mojego podwórka.
waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez leman@jawnet » 3 sty 2014, o 16:54


stetryczalytetryk; :D bez zbędnego komentarza
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 45 gości

cron