Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Komentarze do artykułów w portalu

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez redakcja@jawnet » 2 sty 2014, o 15:53

Jedna z mieszkanek ul. Kolonia Ryszard w Jaworznie nie może doczekać się wymiany okien, które są w fatalnym stanie od lipca 2010 roku. Budynek przy tej ulicy jest zarządzany przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Nie da się ukryć, że cały jest w fatalnym stanie.
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez gunner1978@portal » 2 sty 2014, o 17:39

no tak zaczelo sie. Nowy Rok, wiec maska swiateczna juz nie obwiazuje. Oczywiscie winny Silbert, bo ktozby inny. Juz sie to nudne robi. Proponuje od najnowszego numeru gazety zmienic czcionke na ta krzyczaca z kazdej ze stron Faktu i Super Expressu. Nie zapomnijscie o jak najwiekszych zdjeciach w waszym brukowcu rowniez rodem z w/w tytulow
Avatar użytkownika
gunner1978@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez barton@jawnet » 2 sty 2014, o 19:25

Ponad trzy lata czekają na wymianę okien ?. To nic, mój sąsiad czeka już siedem lat na zwrot 1500 zł ze spółdzielni mieszkaniowej "Górnik" w Jaworznie za samodzielną wymianę okien. Pan Bochenek jakoś w tej sprawie się nie wypowiada. Woli pisać listy do redakcji. Spółdzielnia nie wiadomo na co czeka, a trzeba powiedzieć jasno, że odsetek karnych nie zapłacą. Pewnie stąd taka zwłoka. Na Podwalu znajoma też prosiła o wymianę okien spółdzielnię "Górnik". Co deszcz to walczyła z wodą na parapecie, o zimie nie wspomnę. Futryny wypaczone, prawie centymetr szpara. W spółdzielni powiedzieli, że okna wymieniają co ...25 lat :).

Dlatego śmiać mi się chce jak czytam, że ktoś wzywa telewizję bo mu ktoś trzy lata obiecuje wymianę.

Prawda że śmieszne panie Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Górnik" w Jaworznie ?. Niech się pan rozejrzy jak wyglądają place zabaw przy TBS-ach, jak wyglądają piaskownice, chodniki, parkingi, śmietniki. Na terenie spółdzielni Górnik burzy się płoty w śmietnikach, likwiduje huśtawki i place dla dzieci, brak parkingów. Ale co tam. Najlepiej pisać do redakcji. Tylko czekać, jak ludzie zaczną pisać listy do redakcji i narzekać na pańską pracę i zarządzanie spółdzielnią. Może nawet przyjrzą się bliżej, czy aby pan za dużo nie kosztuje nas, spółdzielców.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez rajddakar@portal » 2 sty 2014, o 20:10

barton:D
Bardzo trafnie wypunktowane osiągnięcia Pana "literata" Bochenka. Zamiast produkować kolejny paszkwil może niech przejdzie się po zdezelowanej okolicy wokół bloków. Myślę, że czas najwyższy zrobić porządek z tymi reliktami PRLu - spółdzielniami mieszkaniowymi. Ruszyć to z posad, prześwietlić finanse, zarobki, powiązania. Coś mi się wydaje jako lokatorowi, że kamień na kamieniu by się nie ostał.
Wpuścić świeże powietrze, nowe spojrzenie na sprawy mieszkańców - tymczasem SM Górnik (i nie tylko) jest administrowana jak Alternatywy 4, role sami porozdzielajcie:ugeek:
rajddakar@portal
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez jawman@portal » 3 sty 2014, o 07:27

Ciekawe na co byście narzekali mieszkając w swoich domach gdzie takie rzeczy jak okna trzeba wymienić sobie samemu. I uporać się z wodą na parapecie, cieknącym dachem itp. :D
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez waldorf@portal » 3 sty 2014, o 08:05

Barton, ja też czekam na wypłatę ponad 2000 zł za wymianę okien już 8 lat. Ale tłumaczenie w SM jest dla mnie jasne i klarowne - 3/4 podłęża wymieniło okna w tym samym czasie (ostatni dzwonek odpisania wymiany od podatku), więc najnormalniej w świecie jest kolejka do wypłaty.

Poza tym, jak widzę przed blokiem tereny, o które dba spółdzielnia i tereny, o które dba miasto, to nic sobie dopowiadać nie muszę. Gdyby nie to, że sami z sąsiadami "ogarniamy" tereny urzędu, to dzieci z rozciętymi kończynami lub wpadające pod samochody (nie przycinanie żywopłotów) byłoby znacznie, znacznie więcej. Już nawet nie prosimy w urzędzie o interwencję.

Spółdzielnia jest, jaka jest. To bloki z wielkiej płyty, budowane w latach 90tych. Masa ludzi. Dziwię się, że akurat ktoś tak sensowny, jak Ty, zauważa więcej minusów, niż plusów.
waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez brawojasiu@portal » 3 sty 2014, o 08:29

żle się dzieje w państwie jaworznickim
matysik pisze na mznk a w odp barton pisze na bochenka, przypadek?
tym bardziej dziwne że śmietniki i brak parkingów to zasługa tych wszystkich cudownych miejskich spółek zarządzanych przez magistrat

kolega barton jest wszędzie, chyba trudno znaleźć jakiś temat bez jego posta, parafrazując poprzednika: otwieram lodówkę a tam barton:oops:

brawojasiu@portal
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez barton@jawnet » 3 sty 2014, o 08:51

Mój wpis nie miał być totalną krytyką Spółdzielni Mieszkaniowej "Górnik". Jak sam zauważyłeś, nie napisałem o zaletach, a tych też jest sporo. Odpowiedziałem tylko na temat czekania na wymianę okna przez trzy lata. Pewnie dało by się dogadać z zarządcą, wymienić to felerne okno i rozliczyć się jak to się dzieje w cywilizowanym świecie. To że spółdzielnia nie ma pieniędzy to ja wiem od 30 lat. Nic się w tym temacie nie zmieniło. Ale pieniądze na termomodernizację się znalazły. Ludzie powymieniali sobie okna w nadziei, że szybko dostaną zwrot, a tu kasa zamrożona. Sam czekasz, więc czekaj dalej. W tym roku wyrwano koparką spod mojego bloku ostatnie chyba w tym rejonie huśtawki i "wagę" dla dzieci. Pewnie nie spełniały jakiś norm, wiec najłatwiej je było usunąć. Nie wiem o jakich "miejskich" żywopłotach piszesz, bo sam widziałem w tym roku, że te przy ulicy pielęgnowała firma (trawniki także) a te przy klatkowe "ogródki" siłą rzeczy zawsze przycinają i pielęgnują spółdzielcy. To że bloki są z wielkiej płyty, czy z pustaków, nie ma najmniejszego znaczenia. To rada nadzorcza i jej przewodniczący ma za zadanie tak rozdzielać środki i układać plan wydatków, aby osiedla piękniały w oczach. W końcu wygląd miasta to nie tylko ulice i ekrany ale także osiedla. Mieszkam na Podłężu od ponad dwudziestu lat, i jakoś nie widzę, aby wygląd osiedla zmienił się radykalnie przez te wszystkie lata. Dam przykład dwóch swoich fotek, jedno z początku lat 90-tych, drugie prawie współczesne (troszkę przerobione aby był klimat). Czy aż tak bardzo się zmieniło ? ;). Znajdź trzy różnice :ugeek:.


Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez barton@jawnet » 3 sty 2014, o 08:53

brawojasiu@poczta.jaw.pl napisał(a):żle się dzieje w państwie jaworznickim
matysik pisze na mznk a w odp barton pisze na bochenka, przypadek?
tym bardziej dziwne że śmietniki i brak parkingów to zasługa tych wszystkich cudownych miejskich spółek zarządzanych przez magistrat

kolega barton jest wszędzie, chyba trudno znaleźć jakiś temat bez jego posta, parafrazując poprzednika: otwieram lodówkę a tam barton:oops:



To nie przypadek. Przypadkiem jest kolego to, że śmietniki i parkingi pod blokami są w gestii zarządcy terenu a nie Silberta. Myśmy chcieli powiększyć parking pod blokiem, to spółdzielnia się ucieszyła, wyraziła "zgodę" a sąsiedzi złapali za łopaty i kilofy i mamy większy parking. Silbert by tu nic nie zdziałał, bo to nie jego broszka. Głupio Ci pewnie teraz. Przecież zalogowałeś się tutaj na forum aby go kopać, a tu okazja przepadła. Posiedzisz troszkę na forum, poczytasz, dokształcisz się to i głupot nie będziesz pisał. Mam taką nadzieję :D.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ponad trzy lata czekają na nowe okna

Postprzez waldorf@portal » 3 sty 2014, o 09:10

Barton, to fajnie, że ktoś przycina te przy głównej ulicy, bez ironii. Żywopłoty rosną jednak rónież przy ulicach wewnętrznych, skutecznie zasłaniając dzieciom (i nie tylko) nadjeżdżające samochody. To jest cholernie niebezpieczne, więc sami z sąsiadami dbamy o bezpieczeńśtwo dzieciaków i dorosłych. Tak mi zasugerowała kiedyś przemiła pani z UM :) "jak państwu przeszkadza ten żywopłot, to szybciej pan go przytnie, niż doczeka się naszej reakcji". Miała rację :) Można się tak czepiać i doszukiwać, że na nowe drogi jest, na bibliotekę, rynek, itd, a na to, co dzieje się wewnątrz, to już niebardzo. Ale nie tylko jaworzno ma z tym problem, więc nie ma co bić piany. Zbliża się okres przedwyborczy i wróżę większe porządki na terenach urzędu :)

Wydaje mi się jednak, że i śmierniki, i parkingi są w gestii UM, a nawet jestem tego pewien. Dlaczego uważasz inaczej?
waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron