Ograniczenia czasowe na sesji

Komentarze do artykułów w portalu

Ograniczenia czasowe na sesji

Postprzez wkbest1@portal » 29 gru 2013, o 15:42

redbaron@poczta.jaw.pl napisał(a):
wkbest1@poczta.jaw.pl napisał(a):
Masz racje ale te fundusze dysponowały niewielkimi kwotami a i programy miały ograniczone. Główna "fala" funduszy pomocowych przyszła dopiero w 2004 roku.


Jakoś Rybnik o tym nie wiedział i z przedakcesyjnych wziął trzysta milionów ponad.

Tylko potwierdzasz moje słowa bo jak twierdzi jeden z portali: "Ten wynik jednoznacznie potwierdza, że w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych Rybnik od lat jest liderem – pozyskiwanie pieniędzy unijnych rozpoczęliśmy jeszcze przed przystąpieniem Polski do UE, korzystając z funduszy przedakcesyjnych. W sumie, od 2001 roku miasto otrzymało z UE ok. 550 mln zł" tak więc poprzednia władza miała niewielkie szanse na pieniądze z Unii
wkbest1@portal
 
Posty: 39
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ograniczenia czasowe na sesji

Postprzez redbaron@portal » 29 gru 2013, o 16:04

Racja, racja. Tylko kto bronił Tarabule być liderem w pozyskiwaniu. No przecież nie Silbert. Do dziś Rybnik ściągnął pewnie ponad miliard złotych. Całe szczęście, że straciliśmy jako miasto tylko cztery tarabułowe lata. Wstydu jedynie po maltańczykach i korupcji w sporcie się najedliśmy.
Avatar użytkownika
redbaron@portal
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ograniczenia czasowe na sesji

Postprzez barton@jawnet » 29 gru 2013, o 16:28

Skoro starym zwyczajem wszyscy piszą nie na temat, to zapytam czy przetargi w mieście za pana Tarabuły były przejrzyste, czy odbywały się zgodnie z prawem i czy budżet miasta w tamtych czasach był planowany a potem rozliczany rzetelnie i skrupulatnie co do złotówki ?. Ktoś z radnych w ogóle interesował się, jak były prezydent kasę dzielił, komu, na co i za co ?.

Ktoś zna odpowiedzi ?.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ograniczenia czasowe na sesji

Postprzez janusz66@portal » 29 gru 2013, o 17:00

robi@poczta.jaw.pl napisał(a):Nie ma co się kłocić, dobrze że to ostatnia kadencja Silberta, faktycznie zaasfaltował tylko to miasto i NIC więcej, ludzie są przeciw, kościół przeciw, przedsiębiorcy przeciw, za tylko parę przydupasów tutaj z forum , ale to betka i tyle w temacie.:!:

Kolejny fan idiotycznej koalicji który ma do powiedzenia tylko tyle:

zaasfaltował tylko to miasto i NIC więcej, ludzie są przeciw, kościół przeciw, przedsiębiorcy przeciw, za tylko parę przydupasów tutaj z forum

To może oświeć nas czego Silbert nie zrobił a miał zrobić bo przy takiej dyskusji z waszej strony ręce opadają.
Przydupasem może jesteś TY, ja się za takiego nie uważam ponieważ ani nie znam Silberta, ani nie pracuję w UM ani nikt z mojej rodziny. Jeśli Ty klepiesz po dupie WDJ lub PO to Twój problem. Jeśli nie widzisz nic innego oprócz nowych dróg w Jaworznie to zmień lekarza jeśli nie jest za późno.
Baba już dyskusji nie podjęła zobaczymy czy Ty spróbujesz tylko przeczytaj co należy do zadań gminy żeby nie było.
Uważaj z tymi wszystkimi ludźmi przeciw bo się zdziwisz, przedsiębiorcy? którzy? Gość od zniczy z rynku? płacząca podstawiona kobita czy prezes Społem który dawno drze koty chyba ze wszystkimi. Ja wiem że stowarzyszenie przedsiębiorców podpisało ze Silbertem umowę o wspólpracy z czego są zadowoleni. Przyznam że powinno się to odbyć wcześniej. Jeśli wierzysz w to że skostniali członkowie PZPRu w postaci Tarabuły czy Chudzikiewicz tchną w to miasto świeżą krew to się zdziwisz i jesteś albo śmieszny albo jednym z nich. Ja za Silbertem umierać nie będę ale na razie nie widać nikogo innego, lepszego. Jeśli się pokażą nowi młodzi energiczni z dobrymi pomysłami to kto wie.......
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ograniczenia czasowe na sesji

Postprzez janusz66@portal » 29 gru 2013, o 17:22

wkbest1@poczta.jaw.pl napisał(a):
janusz66@poczta.jaw.pl napisał(a): Jak będzie kasa to na górze "Kościuszki" (hałda)powstanie jeszcze taras widokowy, ścianka wspinaczkowa, skate park, na Sodowej Górze powstaje piękna Geosfera (byłaś?) i to też pierwszy etap. Jest Sosina, kilometry tras rowerowych, Łużnik, Żabnik,sporo tras w lasach. Jest też basen, korty tenisowe (odkryte i kryte)hala do skłosza, miejskie hale sportowe, 2 orliki (kolejny planowany w Jeleniu)teatr sztuk, drużyny koszykówki i siatkówki.


Akurat co do Łużnika , Żabnika, basenu, hali do squasha i wielu kolejnych rzeczy / dworzec kolejowy / miasto niewiele dołożyło. A jak by była kasa z Unii to poprzednia władza też by zrobiła więcej. Władza obiecywała wiele więcej jak np. pole golfowe.

Ależ ja nigdzie nie napisałem że Łużnik, basen, etc to zasługa miasta. Kontrargumentowałem babie że jednak coś w Jaworznie jest. Pola golfowego również UM nie mógł obiecać bo to prywatne miało być, tak jak Reality Park na Kantym czy osiedle mieszkaniowe na Pieczyskach. Inwestycje prywatne mogą się ziścić lub pozostać na papierze, miasto ma za zadanie tworzyć możliwości. Reszta zależy od widzimisię inwestora. Jasne że nie wszystko się udało bo nigdzie tak pięknie nie jest a Katowicami, Krakowem czy Poznaniem nie byliśmy i nie będziemy.
Ale z drugiej strony nie mówmy że na przestrzeni ostatnich lat Jaworzno się nie zmieniło bo to nie prawda. Jest jeszcze dużo do zrobienia a rozbudowa ZG Sobieskiego i EL III może tylko w tym pomóc. Również jeśli chodzi o nowe firmy. To spadek bezrobocia i większe wpływy do kasy miasta. Wystarczy spojrzeć jak Opole walczy o budowę nowych bloków energetycznych.
Ale baba i robi nie potrafią pogadać rzeczowo tylko jak dzieci używają słownictwa - lizus, przydupas itp i widzą tylko w Jaworznie nowy asfalt. I to cała dyskusja. Na marginesie niech zapytają mieszkańców gruntówek czy są zadowoleni że w końcu mają na ulicy asfalt czy wręcz przeciwnie. I jak sobie wyobrażają jakiekolwiek miasto bez nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych (drogowych) Jak dzisiaj wyglądało by miasto bez tych nowych zaasfaltowanych dróg. Powiem więcej, jeszcze trzeba dokończyć obwodnicę Północną (od OP Gdańskiej do Bukowskiej)i zbudować nowy ślad Obwodnicy Południowej od Obwodnicy Dąbrowy N. do ul Chopina (Martyniaków, Tarabułowe zakręty przez las, Młynarska i Chopina do Azotki się rozsypuje) A to jedna z najważniejszych dróg w Jaworznie. Niestety.
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ograniczenia czasowe na sesji

Postprzez wkbest1@portal » 29 gru 2013, o 19:44

janusz66@poczta.jaw.pl napisał(a): Pola golfowego również UM nie mógł obiecać bo to prywatne miało być, tak jak Reality Park na Kantym czy osiedle mieszkaniowe na Pieczyskach. Inwestycje prywatne mogą się ziścić lub pozostać na papierze, miasto ma za zadanie tworzyć możliwości. Reszta zależy od widzimisię inwestora.

Prawie wszystko się zgadza ale jak pisał kiedyś dziennik Zachodni : "Urzędnicy liczą, że północna dzielnica miasta stanie się atrakcyjna turystycznie i wypromuje miasto w Polsce i Europie.
- Jeśli plany wypalą, będzie to sukces. Spodziewamy się, że Jaworzno dzięki polu zyska niemałą promocję - mówi Sebastian Kuś z Urzędu Miejskiego."

wkbest1@portal
 
Posty: 39
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości

cron