Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Komentarze do artykułów w portalu

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez redakcja@jawnet » 18 wrz 2013, o 15:22

Miasto Jaworzno inwestuje w kanalizacje. Projekt rzędu 200 mln złotych ma skanalizować większość zurbanizowanego terenu miasta. Inwestycja polega na zbudowaniu sieci kanalizacyjnej, ale nic to gdy do sieci mieszkańcy nie będą chcieli się podłączyć. Zachęta ma być 50% dofinansowanie z NFOŚGW oraz dopłata z gminy, nie większa niż 1500 zł. Jednak gdy mieszkańcy otrzymali wycenę prac przyłączeniowych – chwycili się za głowę.
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez magdak1511@portal » 18 wrz 2013, o 16:49

Nie mam ochoty słuchać bełkotu p. Natonka. Żądam wyjaśnienia dlaczego w Balinie przyłącz kanalizacji na długości 7m kosztuje ok.600zł., a u nas 5000zł. Niech się decydencji postukają po głowach:|, czy oni myślą,że ludzie są tacy głupi, jak oni mądrzy???
Kolejne pytanie do innych panujących. W Balinie ta sama firma co w Jaworznie zajmuje się śmieciami. Tam za segregację mieszkańcy płacą 7,60; my w Jaworznie 11zł., gdzie na miejscu mamy wykonawcę. Mam wrażenie,że ktoś nas okrada i mówi,że to w imieniu prawa. Proponuję Redaktorom troszkę "pobawić się" w śledczych, bo już mamy dość tej władzy, która tylko zagarnia pod siebie. :(
magdak1511@portal
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez solidarnapolska@portal » 18 wrz 2013, o 17:16

Horrendalnie wysoka cena przyłącza, to dopiero początek wydatków. Opłata za ścieki też może "zwalic" z nóg!

W ostatnich 5 latach oplata za scieki wzrosła o prawie 70%! Taryfa obowiązujaca na 2013 rok, to jedna z najwiekszych w województwie śląskim i wynosi: 8,73 zł/m³ {brutto]!!! A jaka jest opłata za ścieki w sąsiednich miastach?

- Chrzanów: cena ścieków za rok 2013= 5,90 zł/ m³ [brutto]
- Dąbrowa Górnicza:cena ścieków za rok 2013= 5,98 zł/ m³ [brutto]
-Sosnowiec:cena ścieków za rok 2013= ok.5,80zł/ m³ [brutto]cena średnia ADM+ RPW i K w Sosnowcu S.A.
solidarnapolska@portal
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez mikul@portal » 18 wrz 2013, o 17:33

Tak się w Polsce robi biznes na szarakach przy pomocy kolesi.:twisted:
Avatar użytkownika
mikul@portal
 
Posty: 616
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez azurro@portal » 18 wrz 2013, o 17:42

to są chyba jakieś żarty
Avatar użytkownika
azurro@portal
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez barton@jawnet » 18 wrz 2013, o 17:48

Powstałaabsurdalna sytuacja. Mieszkaniec ma zapłać 5000 zł. W tym 2000 zł dopłaci do instalacji Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, a 1500 zł gmina Jaworzno. Pozostałe koszty 1500 zł ma pokryć mieszkaniec. No ale jak to możliwe , skoro cena rynkowa za te usługi – wkopanie 7,5 metrów kanalizacji to właśnie 1500 zł. Dodatkowo każdy kto otrzyma dotację będzie musiał zapłacić 19% podatku od jej wartości.

Sławomir Grucel odpowiada, że w tej sytuacji nie ma nic dziwnego.


Czytając ten tekst, przypomniałem sobie wizytę w mieszkaniu pewnej pary. Zaoferowali odkurzacz za 8000 zł. Po wypiciu herbatki, rozmowa potoczyła się dalej już w bardziej "przyjaznej" atmosferze. Cenę obniżyli aż do 4000 zł (czyli dołożyli mi ze swojej kieszeni 50% ceny !!) i do tego dodali jeszcze gratis zestaw porządnych garnków za ...2000 zł całkowicie gratis (znowu mi dołożyli ze swoich pieniędzy !. Jacy dobrzy :)). Szybko przeliczyłem w myślach, ile faktycznie wydam mniej, dzięki ich szczodrobliwości, a oni na koniec dodali, że tak się im wspaniale rozmawiało, że za przyjęcie ich za dodatkowe 500 zł dostanę odkurzacz samobieżny który na rynku kosztuje 1500 zł. Nie skorzystałem jednak z żadnej okazji. W przyjacielskiej atmosferze rozstaliśmy się po kilku godzinach negocjacji. Nie zrobiliśmy interesu. Po prostu nie potrzebowałem odkurzacza, bo mam tylko jeden dywanik wielkości wycieraczki do butów.

Czy ktoś zauważył podobieństwo w tym co napisałem z tym co oferuje MPWiK ?.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez jogurt@portal » 18 wrz 2013, o 18:01

Czemu pisza tu a nie zawiadamiaja prokurature- od tego jest ten organ aby wyjasniac pewne sytuacje ???? Wystarczy telefonicznie zglosic ...
jogurt@portal
 
Posty: 423
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez zajceffost@portal » 18 wrz 2013, o 19:21


Jednak nasze Jaworzno to miasteczko cudów :ugeek::ugeek:.
Nic mnie tutaj już nie dziwi .
zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez freezee@jawnet » 18 wrz 2013, o 19:26

odnośnie miasteczka cudów... Na Narutowicza policja dzisiaj jeździła i waliła mandatami wszystkich mieszkańców domów prywatnych, którzy parkowali auta na chodniku... JA też dostałem. Nie mieszkam tam więc nie mam jak zaparkować w garażu. Na pytanie gdzie mam parkować jadąc w gości odpowiedzieli mi że mam sobie poszukać gdzieś w mieście... 142CM takie było przejście chodznikiem między moim autem a płotem ale 150 to 150...

Ps. przed moim autem stał jeż rozjechany czy policja coś zrobiła?? Nie !! wlepiła mandaty wszystkim a jeża zakopał znajomy...
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Wysokie ceny przyłączy do kanalizacji

Postprzez manio@portal » 18 wrz 2013, o 19:55

MPWIK powinno wyjasni dlaczego w przetargu wielomilionowym udział brała "tylko" jedna firma. Proszę telewizje o wyjaśnienie tego przekrętu.
manio@portal
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

cron