Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Komentarze do artykułów w portalu

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez Anonymous » 3 lip 2013, o 11:51

Od 1 lipca w życie weszła nowa ustawa śmieciowa, która narzuca na wszystkich obywateli podjęcie deklaracji o segregowaniu bądź niesegregowaniu odpadów. Stawki za segregowanie i niesegregowanie są znane już od dłuższego czasu i wynoszą odpowiednio 11 i 14 zł za osobę.
Anonymous
 

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez grzeg122@portal » 3 lip 2013, o 20:30

Zastanawia mnie dlaczego jedna i ta sama firma wygrała przetarg czyli MPO Jaworzno/Chrzanów a ceny za wywóz śmieci segregowanych różni się kwotowo . Jaworzno 11zł a Chrzanów nie całe 9zł . W ten sposób Jaworzno się oddłuży. Paradoks a na śmieciach ponoć się nie zarabia ! :D:D:D:!::!::!::!::!::!:
grzeg122@portal
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez barton@jawnet » 3 lip 2013, o 20:52

Na śmieciach się nie zarabia ?. To zobacz w necie jak ruszyła sprzedaż potrójnych pojemników na śmieci do mieszkań !. To jest to...ustawa weszła, producenci już dawno przygotowani na wielką sprzedaż nowych produktów związanych z segregacją. Pisałem już w innym temacie. Dlaczego nie brać przykładu z Niemiec czy Anglii ?. Przecież te kraje od dawna mają segregację śmieci. Dwa pojemniki. W jednym mieszane w drugim do odzysku. A w Polsce oczywiście ktoś dał komuś w łapę i przepchali ustawę jedną z wielu pod nazwą "bo Unia tak chce" choć naprawdę to duża nadinterpretacja. Jestem za dwoma kontenerami, bo robić robotę za sortownię śmieci nie mam zamiaru. Ktoś na tym zarabia grubą kasę, a ja jestem pracownikiem bez etatu i zapłaty. A w dooopie to mam...

Jestem za tym, aby za to sortowanie płaciły firmy produkujące opakowania. To oni kasują za sprzedaż opakowania. Niech też płacą za jego sortowanie czy utylizację.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez msjoy@portal » 3 lip 2013, o 21:05

barton i jeszcze na złość mamie odmroź sobie uszy!!
msjoy@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez mikul@portal » 3 lip 2013, o 21:08

Jaka deklaracja o segregowaniu lub nie może odnosić się do mieszkających w blokach?Ja będę segregował a drugi nie i co?Ja będę musiał płacić jakbym nie segregował.:twisted:Ta ustawa jest do du:evil:y.:!:
Avatar użytkownika
mikul@portal
 
Posty: 616
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez barton@jawnet » 3 lip 2013, o 21:15

msjoy@poczta.jaw.pl napisał(a):barton i jeszcze na złość mamie odmroź sobie uszy!!


Piszesz jak jakiś dureń. Konkrety kolego, konkrety.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez msjoy@portal » 3 lip 2013, o 21:15

mikul@poczta.jaw.pl napisał(a):Ja będę segregował a drugi nie i co?Ja będę musiał płacić jakbym nie segregował.:twisted:Ta ustawa jest do du:evil:y.:!:

A ja nie oglądam telewizji publicznej tylko prywatne, płatne kanały a abonament RTV muszę płacić bo mam telewizor i co ?? też do tej samej części ciała jest ta ustawa?
msjoy@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez msjoy@portal » 3 lip 2013, o 21:20

barton@jawnet.pl napisał(a):Piszesz jak jakiś dureń. Konkrety kolego, konkrety.

Wybacz bartonie drogi ale prowadzę rozmowy wyłącznie z rozmówcami którzy nie używają inwektyw w stosunku do mnie.... taką już mam zasadę... może słyszałeś kiedyś takie określenie kultura osobista... jeśli nie to pewnie z łatwością znajdziesz coś na ten temat w internecie... pozdrawiam
msjoy@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez barton@jawnet » 3 lip 2013, o 21:20

To co napisałem nie oznacza, że się buntuję i nie będę segregował. Akurat to robię od dawna, ale zmieniły sie zasady i na to jestem wkurzony !. Dlaczego w innych krajach mają dwa pojemniki a też należą do Unii Jewropejskiej, która nam tą ustawę narzuciła ???. Nie mogę tego pojąć !.


PS. Napisałem "jak jakiś dureń" a nie dureń...kolego, skoro taki delikatny jesteś to chyba wyczuwasz różnicę :D.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez dark@portal » 3 lip 2013, o 21:34

msjoy@poczta.jaw.pl napisał(a):
barton@jawnet.pl napisał(a):Piszesz jak jakiś dureń. Konkrety kolego, konkrety.

Wybacz bartonie drogi ale prowadzę rozmowy wyłącznie z rozmówcami którzy nie używają inwektyw w stosunku do mnie.... taką już mam zasadę... może słyszałeś kiedyś takie określenie kultura osobista... jeśli nie to pewnie z łatwością znajdziesz coś na ten temat w internecie... pozdrawiam


dobrze że nie trafiłeś na wszystko wiedzącego jawmena. On od razu pod Twoim adresem kierował by słowa: debil, idiota. kretyn. lecz od niego nie wymagaj kultury osobistej.
dark@portal
 
Posty: 106
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron