Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Komentarze do artykułów w portalu

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez renia66@portal » 4 lip 2013, o 12:58

Ja składałam deklarację do SM Górnik iż nie będziemy segregować śmieci i zobowiązałam się płacić kwotę 14,00/os.Pytam dlaczego każdego mieszkańca w SM Górnik zobowiązano selekcjonować śmieci za opłatą 13,00/os.
renia66@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 4 lip 2013, o 15:27

renia66@poczta.jaw.pl napisał(a):Ja składałam deklarację do SM Górnik iż nie będziemy segregować śmieci i zobowiązałam się płacić kwotę 14,00/os.Pytam dlaczego każdego mieszkańca w SM Górnik zobowiązano selekcjonować śmieci za opłatą 13,00/os.

Ech te Renaty. Przecież taki jest demokratyczny urok mieszkania w bloku. Większość chce segregować czyli muszą wszyscy. Ciekawe co by było gdybym wynajął sobie od wspólnoty kawałek terenu pod własne stanowisko kontenerowe na śmieci niesortowane? W końcu śmieci faktycznie generowane przez wspólnotę pochodzą z części wspólnych (sprzątanie klatek, teren i kosze przed blokiem) a reszta to już produkt "gospodarstw" indywidualnych. ;)
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez ir0n@portal » 4 lip 2013, o 16:44

Wszystcy płaczą że drożej i drożej ale jest też 2 strona medalu - mieszkając w domu za jeden kontener płaciłem mniej wiecej na miesiąc 60 lub 90 zł. Teraz mieszkając w 2 osoby płacę góra 30 - wiec dla mnie zdecydowanie taniej jest teraz. Ciekawi mnie tylko , co w sytuacji kiedy śmieci jest więcej niż jeden przysługujący mi kontener?
ir0n@portal
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez wodnik78@jawnet » 4 lip 2013, o 18:17

ir0n@poczta.jaw.pl napisał(a):Wszystcy płaczą że drożej i drożej ale jest też 2 strona medalu - mieszkając w domu za jeden kontener płaciłem mniej wiecej na miesiąc 60 lub 90 zł. Teraz mieszkając w 2 osoby płacę góra 30 - wiec dla mnie zdecydowanie taniej jest teraz. Ciekawi mnie tylko , co w sytuacji kiedy śmieci jest więcej niż jeden przysługujący mi kontener?


Dokupic za zaoszczędzone pieniądze drugi kontener lub postawić dodatkowe śmieci obok. ewentualnie wyrzucić do kontenera który stoi w okolicy ;)
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 4 lip 2013, o 20:45

IMO, śmieci odbierane są tak czy inaczej. Nawet jak obok kontenera worki się postawi. W końcu jest to płatność "ryczałtem" i jak nieraz było to poruszane - bez względu na ilość wyprodukowanych śmieci.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez ir0n@portal » 4 lip 2013, o 21:07

Dlatego wlasnie pytam - bo w teorii nawet jak wyprodukuje wagon smieci - płacąc ryczałtem MPO musi to odebrac. BTW - wiadomo już czy u nas będą tylko worki na selektywną zbiórkę, czy też może miasto zainwestuje w kolorowe kontenery dla domów prywatnych?
ir0n@portal
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez mikul@portal » 5 lip 2013, o 15:54

msjoy@poczta.jaw.pl napisał(a):
mikul@poczta.jaw.pl napisał(a):Ja będę segregował a drugi nie i co?Ja będę musiał płacić jakbym nie segregował.:twisted:Ta ustawa jest do du:evil:y.:!:

A ja nie oglądam telewizji publicznej tylko prywatne, płatne kanały a abonament RTV muszę płacić bo mam telewizor i co ?? też do tej samej części ciała jest ta ustawa?


W rzeczy samej.:)
Avatar użytkownika
mikul@portal
 
Posty: 616
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez anikaanna@portal » 8 lip 2013, o 18:27

Mam pytanie, kto będzie wiedział i skąd, że ktoś faktycznie segreguje śmieci??? W jaki sposób będzie to weryfikowane???
anikaanna@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez mikul@portal » 8 lip 2013, o 21:29

Już sterty worków leżą dookoła śmietników koło mojego bloku.Gdzie ta segregacja?Jak mamy segregować skoro śmieci nie są wywożone na czas?:!:
Avatar użytkownika
mikul@portal
 
Posty: 616
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez krysia-c@portal » 10 lip 2013, o 09:55

Mieszkam w bloku i do 1 lipca na osiedlu stały pojemniki na makulaturę , na plastik szkło i dwa kontenery na wszystko. Ludzie segregowali wrzucając do tych pojemników.
Co stało się po1 lipca.
Otóż wymienili na inne pojemniki - uwaga na makulaturę, plastik i szkło oraz dwa duże kontenery na wszystko.
Co się dla mnie zmieniło. Otóż zmieniła się tylko stawka za śmieci z 8 na 11 złotych oraz nazwa na kontenerach zamiast SITA - MPO.
No cóż rada nadzorcza prezydenta kosztuje, powiedziała mi sąsiadka.
Czuje się zrobiona w ......
krysia-c@portal
 
Posty: 558
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości

cron