Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Komentarze do artykułów w portalu

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez barton@jawnet » 3 lip 2013, o 21:38

No muszę napisać jakieś sprostowanie.

Przepraszam za moje słowa, one miały oznaczać jakieś porównanie a nie ocenę twojego delikatnego EGO, które uraziłem. Przepraszam raz jeszcze. Nie miałem złych intencji, ale tak wyszło w dyskusji.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez msjoy@portal » 3 lip 2013, o 21:41

dark@poczta.jaw.pl napisał(a):dobrze że nie trafiłeś na wszystko wiedzącego jawmena. On od razu pod Twoim adresem kierował by słowa: debil, idiota. kretyn. lecz od niego nie wymagaj kultury osobistej.

Dlatego zostawiam sobie prawo wyboru rozmówcy... na szczęście tego prawa nikt mi nie odbierze... kulturę osobistą albo się nabyło od dziecka w domu albo już nigdy się nie będzie jej miało...
msjoy@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez msjoy@portal » 3 lip 2013, o 21:48

barton@jawnet.pl napisał(a): Przepraszam raz jeszcze. Nie miałem złych intencji, ale tak wyszło w dyskusji.

OK... przyjmuję przeprosiny i zapominam o sprawie.
Wracając do wątku na którym chwilowo się zatrzymaliśmy... Nie masz obowiązku segregować śmieci... to Twój wybór... zapłacisz drożej. Będziesz segregował... zapłacisz mniej... różnica to właśnie Twoje wynagrodzenie za segregację tych odpadów... jeśli jak piszesz robisz to już od dawna to tym bardziej nie rozumiem dlaczego akurat teraz upominasz się o etat "segregatora" odpadów? Ta różnica o której napisałem wcześniej to za niskie wynagrodzenie? a do 30 czerwca robiłeś to w ramach wolontariatu i było dobrze?
msjoy@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez barton@jawnet » 3 lip 2013, o 21:55

Pojemniki na odpowiednie odpadki mam już pod blokiem od lat. Więc jak się brało śmieci to zawsze dwa worki, w jednym obierki i odpady w drugim butelki, puszki, makulatura (te piepszone reklamy) i pudełka po Allegro :). Płaciłem za to 8 złotych miesięcznie na osobę. Dziś ktoś mi każe wszystko segregować do pojemników. HAHHA bezcenne, bo robiłem to już od kilku lat. Ale z tego powodu podnosi cenę...a to już mnie nie cieszy, choć wydatki na to aż nie są takie wielkie. Płacę za 4 osoby choć faktycznie mieszkają trzy. Ale co tam, stać mnie, więc nie narzekam.

Teraz jednak widzę, że z tej segregacji zrobiono komuś jakiś biznes. I to mnie wkurza i niepokoi. Przypominam słynne słowa ...."lub czasopisma" niejakiej Jakubowskiej.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez msjoy@portal » 3 lip 2013, o 22:25

8 zł za osobę na miesiąc to naprawdę przyjazna stawka. Jak tylko nie będzie chciała wzrosnąć w kolejnym roku to będę zadowolony. Przy okazji liczę na to, że efekt oczekiwany przez ustawodawcę czyli mniej śmieci w lasach i przydrożnych rowach zostanie osiągnięty a to już naprawdę byłby sukces.
msjoy@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez barton@jawnet » 3 lip 2013, o 22:33

Co ty piszesz...przecież ceny wzrosły do 11 zł za sort. Ty chyba w ogóle nie interesujesz się tym tematem, tylko piszesz aby zaistnieć w necie.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez krysia-c@portal » 4 lip 2013, o 04:57

Wczoraj pokazywali w telewizji jak minister od śmieci,wrzucił do jednego kontenera wszystko co miał w domu łącznie z żarówką.
Dla mnie to calła ustaw to tylko podwyższenie ceny, na razie na 14 zł a potem na więcej. Do tej pory były na moim osiedlu trzy kubły makulatury, plastik i reszta.
Wszyscy segregowali i nie było kłopotu. Czym się różni dzisiejsza segregacja od tej sprzed 1 lipca, dla mnie tylko zwyżką ceny.
krysia-c@portal
 
Posty: 558
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez astusiowa@portal » 4 lip 2013, o 06:43

Wicecie co...jak zwykle u nas wszystko sprowadza się do skrajności i absurdów.
Osobiście (i tu przyznaję się, bijąc jednocześnie w piersi) nie segregowałam jakoś specjalnie do tej pory odpadów.
Ostatnio obiecałam sobie poprawę, a że temat jest na topie to i przebrnełam przez kilka artukułów w necie na ten temat.
No i dowiedziałam się, że np. każda szklana czy plastikowa rzecz wyrzucona przeze mnie do odpowiedniego pojemnika - powinna zostać wczesniej przeze mnie dokładnie umyta, a papierowa naklejka starannie zdrapana - i umieszczona w odpadach papierowych; że rozbity talerz, rozbita szklanka czy cokolwiek szklanego co uległo rozbiciu powinno trafic do odpadów mieszanych (a nie szklanych - jak mi logika wskazywała) :shock:
Nie wiem... naprawdę mam szczere chęci aby zadbać nieco o te nasze śmieci ale pewne absurdy mnie przerastają.
I dlaczego segregując smieci mam de facto ponosić wyższe koszty od osoby która tego nie robi? No bo przecież jeśli ja mam dokłądnie umyć każdą butelkę, każdy kubeczek po jogurcie czy smietanie, każdy karton mleka, każdą puszkę, każdą tackę po mięsie - to zapewne zapłacę za naszą cudowną jaworznicką wodę miesięcznie znacznie więcej niż te 3 zł różnicy pomiędzy kwotą 11 zł a 14 zł :|
A jak ma się do tego poszanowanie ograniczonych zasobów słodkiej wody? Przeciez segregacja smieci ściśle związana jest z ekologią - szkoda tylko, że jednostronnie :(
To tak jak z kotłami na biomasę. Wycina się zdrowe drzewa, przewozi przez pół Polski - tylko po to aby je dumnie spalić w jakiejś elektrowni. Ważne, ze energia jest zielona, ale że zostało wycięte masę zdrowych drzew i emisja dwutlenku węgla samochodów zajmujących się transportem jest spora - to już nie jest ważne. Wazne, że energia jest zielona - bez względu na jej ekologiczną cenę
astusiowa@portal
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez dark@portal » 4 lip 2013, o 07:08

A czy ktokolwiek zwrócił uwagę na informacje,że zgłaszają się mieszkańcy o podpisanie umowy na pojemniki którzy wcześniej takiej nie podpisywali i takich pojemników nie posiadali. Tu trzeba by było się zastanowić czy wcześniej nie tworzyli śmieci czy też.....
dark@portal
 
Posty: 106
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ustawa śmieciowa – jak to wygląda w Jaworznie?

Postprzez astusiowa@portal » 4 lip 2013, o 07:13

Zwróciłam, zwróciłam :(
Ale wyszłam z założenia, ze dobrze że chociaż teraz się zgłaszają. Owszem do tej pory zapewne wrzucali te smieci do naszych kontenerów lub porzucali swoje śmieci w lesie - ale może teraz zaczną się rozliczać na własny rachunek.
Tak sobie teraz teoretyzuję ale zastanawiam się czy nie ma możliwości jakiejś weryfikacji typu - ilość domów, ilość podpisanych umów na wywóz śmieci? I skontrolować tych, którzy nie zawarli takich umów?
astusiowa@portal
 
Posty: 60
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości

cron